۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۲ آذر
English
صفحه اصلی
1396/10/16 بمناسبت هزارمين سال سفر ناصرخسرو به تون(فردوس)
بمناسبت هزارمين سال سفر ناصرخسرو به تون(فردوس)

جلسه هم انديشي ، برنامه ريزي و تصميم گيري همايش منطقه اي ظرفيت هاي گردشگري و توسعه شهرستان فردوس بمناسبت هزارمين سال سفر ناصرخسرو به تون (فردوس)با حضور فرماندار فردوس ، دكتر ياحقي و اعضاي كميته راهبري و اركان همايش در محل فرمانداري برگزار گرديد .

 

فرماندار فردوس در اين جلسه گردشگري را فرآيندي زود بازده عنوان نمود و افزود : با جذب گردشگران در فردوس با توجه به اينكه مسير تردد مسافران و زائران علي بن موسي الرضا(ع) است مي توان زمينه ساز رونق اقتصادي در شهرستان بود .

 

ابراهيمي گفت : دهياران در روزهاي همايش براي معرفي هرچه بهتر توانمندي هاي روستا به گردشگران و مهمانان حضور داشته باشند و مكان هاي مهم را بصورت جاذبه معرفي نمايند .

 

وي همچنين فعاليت شهرستان و اعضاي كميته راهبري را مطلوب ارزيابي نمود و ادامه داد : همكاري و تعامل اعضا در برگزاري هرچه بهتر و باشكوه تر برگزار شدن اين همايش در راستاي معرفي شهرستان قابل تقدير است .

 

دبير علمي همايش نيز گفت : در اين همايش مهمانان و مفاخر علمي و ادبي كشور و حتي كشورهاي همجوار حضور پيدا ميكنند .

دكتر ياحقي ادامه داد : با برند سازي محصولات فردوس و تبليغ و معرفي آن به ساير نقاط مي توان زمينه اي براي جذب توريست هاي داخلي و خارجي فراهم نمود .

 

وي اسكان مسافران و گردشگران را مهم دانست و افزود : با ايجاد محيط پايدار گردشگري و ايجاد زيرساخت هاي مناسب مي توان گام استواري در جهت پيشرفت فردوس كه از پيشينه بالايي برخوردار است برداشت .

 

در اين جلسه ضمن بررسي مسائل مهم در روزهاي برگزاري همايش پيشنهاداتي مبني بر دعوت از بزرگان در شهرستان ،همكاري آموزش و پرورش در خصوص آشنايي دانش آموزان با پيشينه فردوس و براپايي نمايشگاه توانمندي هاي شهرستان در نقاط هاي مختلف شهر ، مسابقه عكاسي بصورت حرفه اي در روزهاي همايش ، برپايي كارگاه سنگ تراشي و نمايشگاه  سفال در محل سالن همايش ،بازديد از بازارچه صنايع دستي و بازديد از منطقه كويري پلوند ارائه گرديد .

 

 

تعداد بازدید: 40
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal