۱۳۹۹ سه شنبه ۱۹ فروردين
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1396/10/17 كوتاهي دستگاه هاي اجرايي در جذب اعتبارات اشتغال ، به هيچ وجه پذيرفتني نيست
كوتاهي دستگاه هاي اجرايي در جذب اعتبارات اشتغال ، به هيچ وجه پذيرفتني نيست
استاندارخراسان جنوبي كه صبح امروز در دهمين جلسه كميسيون هماهنگي بانك هاي استان سخن مي گفت با بيان اين مطلب، افزود: باتوجه به اعتباراتي كه در حوزه اشتغال به اين استان اختصاص يافته ، ميزان جذب آن ناكافي و پايين است.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري ؛ استاندار خراسان جنوبي، خاطر نشان ساخت:دستگاه هاي اجرايي بايد نقاط ضعفي كه موجب شده تا جذب اعتبارات بامشكل مواجه شود را احصاء و در كمترين زمان نسبت به مرتفع ساختن آن اقدام نمايند.
دكتر مروج الشريعه، به برخي مشكلات در اين زمينه اشاره كرد و ادامه داد: كوتاهي ، ناتواني و يا قصور دستگاه هاي اجرايي در زمينه جذب اعتبارات مرتبط با اشتغال را به هيچ وجه نخواهم پذيرفت.
مقام عالي دولت در استان، موضوع اشتغال را يكي از مهمترين مطالبات ونيازهاي مردم و به خصوص جوانان برشمرد و افزود: يكي از مهمترين راه هاي ايجاد اشتغال و كاهش اين معضل در جامعه، تسهيل روند پرداخت تسهيلات اشتغال و نيز مرتفع ساختن مشكلات احتمالي در اين زمينه است.
مروج الشريعه، با بيان اينكه روند گردش مالي در جامعه از اهميت خاصي برخوردار است، ادامه داد: بانك هاي استان بايد جدي تر از قبل در زمينه پرداخت تسهيلات تكليفي دستگاه هاي اجرايي وارد عرصه شده و با آسيب شناسي مبتني بر نياز روز و اعتبارات در اختيار، با توجه به مهلت باقي مانده تا پايان سال تلاش كنند تا روند پرداخت تسهيلات تسريع گردد.
استاندار خراسان جنوبي، خاطر نشان ساخت: همه ما مسئولين چه در حوزه بانكي و چه در حوزه دستگاه هاي اجرايي بايد در راستاي رسيدن به اين هدف مهم تلاش كنيم كه چگونه مي توان ميزان رضايتمندي مردم را در زمينه تسهيلات بانكي خصوصاً در حوزه اشتغال، مشاغل خانگي ، طرح هاي بزرگ صنعتي و نيمه صنعتي، معدني، كشاورزي، گردشگري و... حاصل نمود.
مروج الشريعه، مسئوليت را امانتي الهي نزد مسئولين دانست و تصريح كرد: بايد از فرصت خدمت به مردم نهايت استفاده صورت گيرد و با خدماتي ارزنده وخداپسندانه زمينه هاي رضايت الهي و مردم را فراهم نماييم.
مقام عالي دولت در استان افزود: يكي از كانون هاي مهمي كه ممكن است در معرض آسيب و اعتراض قرار گيرد، سيستم بانكي و شبكه مالي كشور است ؛ از اين رو همه ما بايد با هم پوشاني و هم افرايي و تلاش براي تسهيل امور ، روند دريافت خدمت در شبكه بانكي را تسريع نماييم تا ضمن خنثي سازي نقشه هاي دشمنان، اجازه سوء استفاده به بدخواهان نظام را نيز از آنان بگيريم.
مروج الشريعه، با بيان اينكه دولت برغم تمامي تنگناهاي مالي واعتباري كه با آن مواجه است، سهم قابل توجهي را براي خراسان جنوبي در نظر گرفته ، ادامه داد: به ميزان سهم استان ، ميزان جذب اعتبارات پايين است كه بايد مورد آسيب شناسي دقيق قرار گيرد.
وي به عملكرد برخي بانك ها در جذب و پرداخت اعتبارات اشاره كرد و گفت: دستگاه هاي اجرايي بايد ميزان مطالبه گري خود از بانك ها را افزايش دهند و در صورت امكان با همكاري بانك ها با بكارگيري كارشناساني زبده و متخصص طرح هاي مورد نظر را موردي در محل بانك ها به صورت روزانه بررسي و رفع نقص نمايند.
استاندارخراسان جنوبي، ملاك ارزيابي دستگاه هاي اجرايي و بانك ها را ميزان پرداختي اعتبارات دانست و تصريح كرد: همه تلاش ها بايد به پرداخت تسهيلات منجر شود، در غير اين صورت اقداماتي كه صورت گرفته ابتر مانده و به نتيجه مورد نظر ختم نخواهد شد.
استاندارخراسان جنوبي، با اشاره به اينكه جلسه بعدي كميسيون هماهنگي بانك هاي استان هفته آينده در ماه جاري برگزار خواهد شد، افزود: در اين كميسيون دستگاه هاي اجرايي به ارائه گزارش عملكرد خود در حوزه جذب اعتبارات اشتغال خواهند پرداخت.
مروج الشريعه، تقويت ميز خدمت در دستگا هاي اجرايي را مورد تاكيد ويژه قرار داد و يادآورشد: مديران مي بايست باتقويت ميز خدمت در دستگاه هاي اجرايي ضمن بررسي دقيق مسائل ، مشكلات و درخواست هاي مردمي ، آنها را مرتفع و تعيين تكليف نمايند تا از سرگرداني و بلاتكليفي مراجعين جلوگيري گردد.
وي تقويت ارتباط بين بانك ها و دستگاه هاي اجرايي را رمز موفقيت دانست و تصريح كرد: هرچه كه اين ارتباط منسجم تر بوده و هماهنگي بهتر و بيشتري بين بانك ها و دستگاه هاي اجرايي برقرار گردد، امور مردم و مراجعين تسهيل شده و مردم سريعتر به نتيجه مورد نظر دست پيدا مي كنند.
 
 
 
تعداد بازدید: 198
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal