۱۳۹۸ پنج شنبه ۲ خرداد
English
صفحه اصلی
1397/03/06 ديدار مديركل دامپزشكي استان با فرماندار فردوس
ديدار مديركل دامپزشكي استان با فرماندار فردوس
صبح امروز دكتر اصغر زاده ، مديركل دامپزشكي استان خراسان جنوبي با مهندس ابراهيمي، فرماندار شهرستان فردوس ديدار و گفتگو نمود .

در اين ديدار مديركل دامپزشكي استان خراسان جنوبي با اشاره به وظايف حاكميتي دامپزشكي در خط مقدم مقابله با بيماري هاي دام و طيور و علي الخصوص پيشگيري از بيماري هاي مشترك دام و انسان گفت : كنترل ، نظارت و حفظ سلامت فرآورده هاي خام دامي و به تبع آن حفظ سلامت مصرف كنندگان از اولويت هاي اصلي سازمان دامپزشكي بوده و  لزوم نگاه ويژه مسئولين استان و شهرستان به مقوله بهداشت و سلامت بيش از پيش مورد نياز است.

دكتر اصغر زاده ضمن تشكر از حمايت هاي فرماندار شهرستان فردوس از عملكرد حوزه دامپزشكي و توجه ويژه به تأمين سلامت جامعه ، خواستار توجه و مساعدت بيشتر به اعتبارات اين حوزه در شهرستان شد.

فرماندار شهرستان فردوس نيز ضمن تقدير از خدمات انجام شده توسط دامپزشكي فردوس ، بحث نظارت بر مراكز عرضه و توليد فرآورده هاي خام دامي را در شهرستان بسيار مهم ارزيابي نمود و افزود: با توجه به بيماري ها و مخاطرات امروزه در سلامت جامعه، نظارت هاي دامپزشكي بيش از پيش مورد نياز بوده و حفظ سلامت مصرف كنندگان الزامي است.

مهندس ابراهيمي همچنين گفت تامين و توزيع گوشت و فرآورده هاي آن تحت نظارت هاي مستقيم دامپزشكي از پتانسيل هاي خوب اين شهرستان بوده و بايستي بحث هاي نظارت در آن افزايش يابد.

وي در پايان ضمن تقدير از عملكرد مطلوب اداره دامپزشكي فردوس اظهار نمود : با توجه به مسئوليت خطير جامعه دامپزشكي و ارتباط مستقيم آن با سلامت انسان بهتر است در راستاي انجام فعاليت هاي بهتر نظارتي، اين حوزه خود بصورت جداگانه داراي وزارت خانه اي باشد .