۱۳۹۸ پنج شنبه ۲ خرداد
English
صفحه اصلی
1397/03/24 جلسه كميته برنامه ريزي شهرستان
جلسه كميته برنامه ريزي شهرستان

كاهش 50 درصدي اعتبارات شهرستان فردوس به نسبت سال قبل و اعتراض شديد مديران

جلسه كميته برنامه ريزي شهرستان فردوس در خصوص ميزان و توزيع اعتبارات سال جاري در حالي در حضور فرماندار، معاون برنامه ريزي فرماندار، دبير كميته برنامه ريزي شهرستان و مسئولان دستگاه هاي اجرايي تشكيل شد كه هيچكدام از مديران نه تنها از ميزان اعتبار مصوب جهت دستگاه تحت امر خود رضايت نداشتند بلكه اعتراض شديد خود را نسبت به كاهش شديد اعتبارات به نسبت سال قبل اعلام كردند.

فرماندار فردوس مهمترين چالش پيش روي فردوس را موضوع آب برشمرد و گفت: عليرغم كاهش بودجه باز هم شاخص شهرستان از 9/6 در سال گذشته به 1/7 در سال جاري ارتقاء يافته است .

معاون عمراني و برنامه ريزي فرماندار فردوس با تشريح اعتبارات سال جاري شهرستان فردوس و مقايسه آن با سال قبل گفت: اعتبارات امسال شهرستان فردوس از محل سه درصد نفت و توازن 18 ميليارد و 310 ميليون تومان است كه از اين مقدار 11 ميليارد و 690 ميليون تومان مربوط به اعتبارات توازن و مابقي سه درصد نفت است.

رئيسي با بيان اينكه سال گذشته 40 ميليارد و 382 ميليون تومان اعتبار براي شهرستان فردوس مصوب كه از اين مقدار فقط 16 ميليارد و 480 ميليون تومان تخصيص يافت، اضافه كرد: اعتبارات سال جاري فردوس به نسبت سال گذشته 50 درصد كاهش را نشان مي دهد.

وي اظهار نمود : اين مقدار اعتبار در 25 فصل، 57 برنامه، 159 پروژه بين 39 دستگاه اجرايي شهرستان توزيع شده و در توزيع اعتبارات امسال به دليل اينكه برخي شهرستان ها مانند قاين و بيرجند، برخوردار محسوب شده و امكان دريافت اعتبارات سه درصد نفت را نداشتند از محل اعتبارات استاني تملك دارايي به اين شهرستانها كمك شده است.

معاون عمراني فرماندار فردوس از تصميم دولت براي اتمام پروژه هاي نيمه تمام خبر داد و تاكيد كرد: به هيچ عنوان پروژه جديدي در شهرستان شروع نخواهد شد تا طرح هاي نيمه تمام به سرانجام برسد و حتي در صورت ورود خيرين به انجام پروژها، طرح جديدي شروع نشده و فقط اين مهم از طريق كميسيون مربوطه كه متشكل از دستگاه هاي ذيربط است قابل پيگيري است.

به گفته وي امسال بحث آب به عنوان يك اولويت ابلاغ شده و آب، آموزش و پرورش و شبكه بهداشت و درمان بيشترين اعتبارات را به خود اختصاص داده است.

دبير كميته برنامه ريزي شهرستان فردوس نيزبا اشاره به كاهش 50 درصد اعتبارات اظهار اميدواري كرد با تخصيص بالاي اعتبارات در سالجاري بخشي از كاهش اعتبارات جبران شود.

رئيسي از مديران دستگاههاي اجرايي خواست از طريق وزارتخانه دستگاه هاي مربوطه، پيگيرجذب اعتبارات از مركز كشور باشد.

رئيس امورمنابع شهرستان گفت: تمام چاه هاي آب فردوس كف شكني شده و با شرايط موجود حداكثر تا دو سال آينده بيشتر آب نداريم و براي مطالعات مجدد در خصوص آب حداقل نياز به 20 ميليارد تومان اعتبار داريم.

رئيس اداره آب و فاضلاب شهري نيز گفت: با اين مقدار اعتباري كه براي آب و فاضلاب مصوب شده فقط مي توانيم رفع اتفاق كنيم .

ندائي جوان تاكيد كرد: امسال براي جابجايي هر چاه كه ديگر گنجايش كف شكني ندارد نياز به 700 ميليون تومان اعتبار داريم و علاوه بر اين هدر رفت آب شبكه در شهرستان فردوس امسال يك درصد افزايش داشته و به اين معني است كه با اين مقدار آب مي توان يك روستا را آبرستاني كرد.

وي افزود: در حالي كه اعتبارات ما درسال گذشته يك ميليارد و 300 ميليون تومان بوده تصويب 190 ميليون اعتبار براي آب و فاضلاب شهري در سالجاري هيچگونه توجيهي ندارد.

در ادامه اين جلسه ميزان اعتبارات هر كدام از دستگاه ها اجرايي شهرستان اعلام شد .

 

تعداد بازدید: 132
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal