۱۳۹۸ جمعه ۲ فروردين
English
صفحه اصلی
1397/04/11 جلسه بررسي مشكلات تعاوني هاي شهرستان
جلسه بررسي مشكلات تعاوني هاي شهرستان
جلسه بررسي مشكلات تعاوني هاي روستايي و كشاورزي شهرستان با حضور فرماندار ، مديركل دفتر آموزش و توسعه تعاوني ها و مدير سازمان تعاون روستايي استان در محل فرمانداري برگزار گرديد .
 
فرماندار فردوس در اين جلسه گفت : براساس شواهد موجود قدمت شهرستان فردوس حدود 5 هزار سال است و با نظر انداختن به سفرنامه ناصر خسرو كه حكايت از وجود 400 دستگاه قالي بافي در آن دوران دارد مي توان فهميد كه وجود تعاوني در كسب و كار نيزدر آن زمان فعال بوده است .
 
مهندس ابراهيمي اظهار نمود : براي رونق فعاليت هاي اقتصادي هر منطقه توجه به امر تعاوني ها ضروري است و ادامه داد : مهمترين پايه هاي مدني اقتصادي شهرستان در تعاوني ها تشكيل مي شود .
 
وي تصريح نمود : مهمترين بستر براي اجراي طرح هاي روستايي حمايت از تعاوني ها است .
 
مهندس بالان،مديركل دفتر آموزش و توسعه تعاوني ها نيز گفت : با توجه به قدمت شهرستان فردوس بايد آموزش تخصصي در حوزه فعاليت تعاوني ها قرار گرفته تا مشاركت مردم در اين امر بيشتر شود .
 
مهندس قرباني،مديركل سازمان تعاون روستايي استان هم با اشاره به مطلوب بودن وضعيت تعاوني ها در شهرستان فردوس ساخت انبار و سردخانه دو منظوره را براي نگهداري محصولات ضروري دانست .
 
رئيس تعاون روستايي فردوس در اين جلسه از تعداد 15 تعاوني در شهرستان خبر داد و افزود : از اين ميان تعداد 3 تعاوني در بخش روستايي و 6 تعاوني در بخش كشاورزي مشغول به فعاليت هستند .
 
جاويدي ادامه داد : تعداد بهره برداران از اين تعداد تعاوني به 16 هزار نفر مي رسد و در ميان تعاوني ها بخش كشاورزي آن وضعيت مطلوب تري دارد چرا كه خود كفا شده است .
 
 
تعداد بازدید: 27
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal