۱۳۹۸ جمعه ۳ خرداد
English
صفحه اصلی
1397/12/19 حضور فرماندار در كميته امداد بمنظور تقدير از برنامه ريزي مراسمات جشن نيكوكاري
حضور فرماندار در كميته امداد بمنظور تقدير از برنامه ريزي مراسمات جشن نيكوكاري
صبح امروز فرماندار شهرستان فردوس با حضور در كميته امداد امام خميني(ره) از زحمات كاركنان اين مجموعه در مراسمات جشن نيكوكاري تقدير و تشكر نمود .
 
 
شايان ذكر است "جشن نيكوكاري" رويدادي است كه هر ساله در نيمه دوم اسفندماه و در آستانه سال نو، با هدف نهادينه كردن سنت حسنه احسان و نيكوكاري در تأمين مايحتاج خانواده‌هاي نيازمند و كمك به تحكيم بنيان خانواده‌هاي محرومان با جمع‌آوري هدايا و كمك‌هاي مردمي و سپس توزيع آنها در ميان محرومان كشورمان اجرا مي‌شود.
 
ايرانيان نيكوكار در برابر نيازها، مشكلات و گرفتاري‌هاي هموطنان خود نه تنها احساس بي‌تفاوتي نمي‌كنند، بلكه برخود لازم مي‌دانند كه در اينگونه موارد به ياري آنها بشتابند. همه ساله در آستانه حلول بهار رسم بر اين است كه مردم علاوه بر تغيير و تحول در وضع زندگي و ظواهر خود و خانه تكاني و خريد ميوه و شيريني و تهيه لباس و پوشاك نو براي خود و فرزندان، رسيدگي به امور محرومان و مستضعفان كه از توانايي مالي لازم براي اينگونه امور را ندارند فراموش نكرده و آنها را در شادي خود شريك مي‌كنند.
 
اين رويداد ملي با همكاري كميته امداد امام(ره) با نام «جشن نيكوكاري» برگزار مي‌گردد و كميته امداد امام(ره) پس از جمع‌آوري هداياي مردمي اعم از وجوه نقدي و كالايي اقدام به توزيع آنها در بين محرومان در اسرع وقت مي‌نمايد كه به گزارش روابط عمومي فرمانداري امسال 7500 پاكت به مبلغ 36ميليون و 800هزارتومان كمك هاي نقدي جمع آوري و جهت كمك به محرومين و نيازمندان توزيع شد .