۱۴۰۰ يکشنبه ۲۶ ارديبهشت
English
صفحه اصلی
1400/01/19 جلسه ستاد کرونا شهرستان
جلسه ستاد کرونا شهرستان
💢فرماندار فردوس در ستاد کرونای شهرستان فردوس گفت: تغییر رنگ فردوس از زرد به نارنجی و در نهایت به قرمز در طول یه هفته، نشانگر سرعت افزایش ویروس در خیز چهارم است، در انواع قبلی ویروس کرونا بیشتر افراد سالمند و دارای بیماری زمینه ای، مبتلا بودند اما در حال حاضر علاوه بر نوجوانان و جوانان، کودکان نیز در معرض خطر هستند و قطعا دید و بازدیدها، مسافرت ها و دورهمی ها باعث افزایش آمار شد و کاش دستورالعمل ها را بیشتر رعایت می کردیم تا با این ‌شرایط مواجه نشویم.

مهندس حلاج مقدم با قدردانی از زحمات و خدمات بسیج و سپاه خواستار فعال کردن مجدد طرح سردار سهید سلیمانی شد و افزود: با تغییر رنگ وضعیت شهرستان به قرمز، ماموریت ها و جلسات غیر ضرور لغو و برگزار نمی شود، اداراتی که خدمات ضروری ارائه می کنند با 50 درصد کارکنان و ادارات با خدمات غیر ضرور نیز با یک سوم کارکنان به فعالیت بپردازند.

وی یادآور شد: مشاغل گروه 4،3،2 تا اطلاع ثانوی تعطیل و در صورت تخلف و عدم تعطیلی از روز شنبه برای این مشاغل اعمال قانون می شود، ورود به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع و همچنین تردد درون شهری از ساعت 22 شب نیز ممنوع می باشد.
 
فرماندار فردوس از مردم خواست تا با رعایت دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی و نیز پرهیز از دید و بازدید و دورهمی ها کمک کنند تا بتوانیم در کوتاه ترین مدت وضعیت قرمز را به زرد یا و حتی آبی برسانیم و ویروس کرونا را مهار کنیم.
 
✅رئیس شبکه بهداشت و درمان فردوس در جلسه ستاد کرونا، از افزایش پنج برابری تعداد مبتلایان کرونا مثبت در دو هفته ابتدایی امسال خبر داد و گفت: تعداد موارد مثبت کرونا در دو هفته پایانی سال گذشته 13 مورد و در دو هفته ابتدایی امسال 65 مورد بود که با افزایش پنج برابری مواجه بوده ایم.

دکتر نگهبان افزود: در دو هفته پایانی سال گذشته تعداد سه بیمار کرونا مثبت در بیمارستان بستری بودند و از 20 اسفندماه تا اول فروردین ماه اصلا بستری نداشتیم اما در دو هفته اخیر تعداد 15 بیمار کرونا مثبت بستری شده اند.

وی با اشاره به اینکه سن ابتلا به کرونا نیز کاهش یافته و از سالمندان به جوانان و نوجوانان رسیده، تصریح کرد: از ابتدای شیوع کرونا 22 دانش آموز مبتلا شده بودند، ولی با تغییر سن ابتلا از 15 اسفندماه تاکنون 10 دانش آموز مبتلا شده اند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون 185 دز واکسن تحویل شبکه بهداشت و درمان فردوس شده و تعداد 185 نفر واکسینه شده اند، گفت: امروز نیز قسمت چهارم واکسینه برای 81 نفر انجام می شود و انشاالله در آینده نزدیک بتوانیم همه را واکسینه کنیم.

معاون شبکه بهداشت و درمان فردوس نیز افزود: تست تعداد 40 مسافر که به فردوس سفر کرده اند، مثبت بود و در راس آن کرونای جهش یافته قرار داشت.

مهندس حسینی زاده با اشاره به تغییر رنگ شهرستان از نارنجی به قرمز از شهروندان خواست تا با رعایت پروتکل های بهداشتی از ماسک سه لایه استفاده کنند و همه دستگاه های ناظر نیز نظارت های لازم را داشته باشند.