۱۴۰۱ سه شنبه ۱۵ آذر
English
صفحه اصلی
1401/06/24 جلسه کمیسیون فرعی پیشگیری و مقابله با سرقت
جلسه کمیسیون فرعی پیشگیری و مقابله با سرقت
✅جلسه کمیسیون فرعی پیشگیری و مقابله با سرقت شهرستان فردوس به ریاست صادقی؛معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری و با حضور اعضای کمیسیون در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.
 
🔹به گزارش روابط عمومی فرمانداری؛ معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی فرمانداری در این جلسه با بیان این مطلب که سرقت یکی از مهمترین آسیب های اجتماعی درجوامع انسانی بوده و دو عامل مهم (بیکاری و اعتیاد) در وقوع سرقت ها بیشترین نقش و تاثیرگذاری را داراست، بیان داشت: باهم افزایی خوبی که بین اعضای کمیسیون وجود دارد و الحمدا....با تلاش نیروهای نظامی و انتظامی در بحث پیشگیری از سرقت اقدامات بسیار خوبی تاکنون در سطح شهرستان صورت گرفته است، که جای تقدیر و تشکر دارد .
🔹صادقی با بیان این مطلب افزود : در این زمینه نیاز به اتخاذ اقدامات سخت افزاری و نرم افزاری ازجمله: برگزاری دوره‌های آموزشی برای اقشار مختلف جامعه(بخصوص دانش آموزان ، دانشجویان ،اصناف و بازاریان)داریم که با ارسال پیامک های هشدارآمیز ، تبلیغ در فضای مجازی و کانال‌های شهرستانی، و...جهت پیشگیری و مقابله با سرقت می‌تواند تا حد زیادی از این معضل اجتماعی کم کرده و در این بین آگاه سازی و فرهنگ سازی مخاطبین نیز از اهمیت بالایی برخوردار است .
🔹معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، یکی ازمولفه های اساسی تامین امنیت پایدار در شهرستان را مشارکت مردم و شهروندان و همکاری با دستگاه‌ها، ونهادهای امنیتی وانتظامی عنوان کرد و بر فعالتر شدن گشت‌های محله محور(رضویون) توسط بسیج و سپاه در برخی از مناطق مستعد جرایم در شهرستان، تأکید نمود.
🔹صادقی، در پایان بر اهتمام جدی مدیران دستگاه های اجرائی شهرستان در بحث ایمن سازی و حفظ و حراست از (ابنیه،و تجهیزات ساختمانی) مجموعه های تحت مدیریت خود، جهت جلوگیری از سرقت از اماکن دولتی ، تأکید نمود.
🔹فرمانده نیروی انتظامی نیز در این جلسه به بیان گزارش اقدامات صورت گرفته در خصوص پیشگیری و مقابله با سرقت در 6ماهه سال جاری و مقایسه آن با سال گذشته پرداخت و از اقدام ارزنده فرمانداری و بخصوص  شهرداری فردوس در خصوص پیگیری، تامین اعتبار و نصب دوربین های پایش تصویری در برخی از خیابان های اصلی فردوس که در کشف جرایم و سرقت‌ها نقش مهمی داشته و این امر که به برکت برگزاری اجلاسیه ملی جهادگران در 13شهریورماه درشهرستان انجام شد، تقدیر و تشکر نمود .
🔹در ادامه جلسه اعضای حاضر به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود مبنی بر کاهش سرقت و راه های مقابله با آن پرداخته و به عواملی ازجمله: روشنایی معابر ، ادامه نصب دوربین در تمامی معابر اصلی شهرهای فردوس،اسلامیه و باغستان ، هوشیاری بیشتر کشاورزان در زمینه حفاظت از محصولات فصلی (انار، پسته، زعفران) ، بهسازی دیواره‌ها وایمن سازی محل های نگهداری دامداری‌های قدیمی ، حفاظت از کابل های برق ، گشت های مستمر و منظم از مناطق هدف و.. از جمله مواردی بود که مورد تاکید قرار گرفت.
 
 
تعداد بازدید: 494
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal