۱۳۹۶ شنبه ۲۹ مهر
English
صفحه اصلی
1395/12/18 بازديد كميته بازتواني روستايي از طرح هاي ايجاد شد
بازديد كميته بازتواني روستايي از طرح هاي ايجاد شد

سرپرست فرمانداري شهرستان فردوس در جمع مردم روستاي برون با تشكر از مردم اين روستا درجهت اجراي سريع پروژه هاي كميته بازتواني گفت: مردم اين روستا با همت بالا در تشكيل صندوق خود ياري نشان دادند كه به فكر روستايي آباد و پايدار هستند كه بايد الگوي ديگر روستاهاي شهرستان در ايجاد اشتغال باشد.

حسين اسماعيلي با تاكيد بر حل مشكلات روستائيان در جهت پايدار كردن جمعيت در روستاها گفت : باتوجه به خشكسالي هاي اخيربايد تلاش شود تا با استفاده از كشت هاي جايگزين  و انجام طرح هاي متناسب با اقليم منطقه سعي در تثبيت جمعيت در روستاها نمائيم.

وي افزود:متاسفانه جمعيت برخي از روستاها در حال كم شدن مي باشد كه زنگ خطري براي شهرستان مي باشد كه بايد با اقدامات مناسب و نتيجه بخش سعي در جلوگيري از مهاجرت روستائيان نمائيم.

سرپرست فرمانداري شهرستان فردوس از گردشگري بعنوان پتانسلي خوب اشاره نمود وگفت: با توجه به قرار گرفتن فردوس و برخي روستاهاي اين شهرستان در مسير ترانزيت و عبورمسافران و وجود مناطق مستعد بوم گردي بايستي مردم  به اين شغل روي آورده و با ايجاد ايستگاههاي بوم گردي ضمن معرفي روستا وظرفيتهاي آن براي ساير هموطنان  با ايجاد اشتغال ، جمعيت راماندگار كنند.

مسئولين از مزرعه كاشت گلرنگ بعنوان كشت جايگزين و مزرعه شترمرغ كه با همت مردم روستا و همكاري كميته باز تواني روستايي ايجاد شده بازديد نمودند.

 
 
تعداد بازدید: 13
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal