۱۳۹۹ چهارشنبه ۲ مهر
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1396/03/13 پيروز حقيقي انتخابات رقابتي، ملت بزرگ ايران و رهبري معظم انقلاب بودند
پيروز حقيقي انتخابات رقابتي، ملت بزرگ ايران و رهبري معظم انقلاب بودند
رييس جمهور در مراسم ضيافت افطار با خانواده دولت، ماه مبارك رمضان را ماه ميهماني و بندگي خدا توصيف كرد و گفت: ماه رمضان براي تقويت صبر و استقامت ما است و استواري در برابر ناملايمات و سختي ها انسان ساز و بسيار ارزشمند است.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي و به نقل از پايگاه اطلاع رساني دولت ، حجت الاسلام والمسلمين دكتر حسن روحاني با اشاره به ضرورت رعايت صبر و تدبير در همه عرصه هاي اجتماعي، اظهار داشت: انتخابات نيز يكي از آزمايش هاي خداوند براي جامعه ما است كه داراي ابعاد فراوان سياسي، اجتماعي و بين المللي است و ملت ما در اين آزمايش در برابر دنيا و جهانيان، بسيار سربلند شد.
دكتر روحاني افزود: پيروز حقيقي در اين انتخابات مهم، رقابتي و در شرايط خاص كه در معرض جهانيان بود؛ ملت بزرگ ايران و رهبري معظم انقلاب بودند.
رييس جمهور با اشاره به اينكه مردم در اين انتخابات با حضورشان آنچه در دل داشتند را بيان كردند، خاطرنشان كرد: ما در مسير رسالتي كه بر دوش گرفته ايم، صبر و استقامت خواهيم داشت و البته روزه داري نيز تمرين صبر است كه به ما ياد مي دهد كه چگونه در برابر سختي ها ، مقاومت كنيم.
وي با اشاره به اينكه اعضاي دولت طي فعاليت چهارساله دولت يازدهم بسيار تلاش كرده و در برابر حملات، مشكلات و ناملايمات صبور بودند،‌ گفت: تحمل تهمت و حرف ناروا خيلي سخت و مشكل است، اما ماه رمضان به ما مي خواهد ياد بدهد كه اگر در برابر ناملايمات صبر و تحمل كنيم آن وقت خداوند اجر مي دهد.
دكتر روحاني با تقدير از تلاش مسئولين دولت و خانواده آنها كه در اين مدت با اقدامات خود آرزوهاي ديرين ملت را برآورده كردند، اظهار داشت: خودكفايي در گندم و صادرات آن و نيز خودكفايي در گازوييل و بزودي بنزين از آرزوهاي مردم بود كه در اين دولت برآورده شد.
رييس جمهور دستيابي به رشد اقتصادي 8 درصدي، تورم تك رقمي، تجارت آزاد با دنيا و توليد و صادرات نفت را از ديگر آرزوهاي محقق شده توسط دولت دانست و گفت: صادرات نفت و ميعانات در فروردين و ارديبهشت امسال تقريبا 2 ميليون و 500 هزار بشكه بوده است.
دكتر روحاني ادامه داد : ما بازار خود را بدست آورديم و حق ملت را بازستانديم و اين آرزوي مردم بود.
رييس جمهور با تقدير از تلاش ها و فداكاري هاي خانواده اعضاي دولت از معاون اول رييس جمهور به خاطر خدمات ارزنده و فداكاري كه در عرصه انتخابات براي ملت و آينده كشور انجام داد تجليل كرد.
پيش از سخنان رييس جمهور، دكتر جهانگيري معاون اول رييس جمهور در سخناني با تبريك موفقيت دكتر روحاني در انتخابات دوازدهمين دوره رياست جمهوري، گفت: ملت ايران در اين انتخابات كاري تاريخي و ارزنده كرد.
معاون اول رييس جمهوري با اشاره به اينكه هنوز برخي صحنه هاي انتخابات آشكار نشده و همه برنامه ها گفته نشده است، اظهار داشت: امروز دولت اصرار دارد تا بسرعت در فضاي بعد از انتخابات قرار گرفته و به سمت كار، پيشرفت و توسعه كشور گام بردارد.
جهانگيري با بيان اينكه برخي در دوران انتخابات به دنبال پاك كردن صورت مسائل اتفاق افتاده در كشور بودند، ‌خاطرنشان كرد: دكتر روحاني در ايام انتخابات به نحو مطلوب و آنطور كه شايسته ملت ايران بود درخشيدند و توانست صحنه حال و آينده كشور را به درستي براي مردم ترسيم كنند.
معاون اول رييس جمهور با بيان اينكه مردم در انتخابات نسبت به آينده خود واكنش نشان دادند و با راي خود اعلام كردند آينده بي ثبات و مبهم نمي خواهند، گفت: دكتر روحاني در فضاي ناجوانمردانه اي كه ايجاد شده بود، توانست اعتماد بزرگي از ملت ايران دريافت كند و البته اين مسئوليتي سنگين بر دوش ما گذاشته است.
جهانگيري افزود: دولت بحمدالله در اكثر اقدامات خود به خوبي كار كرده و مطمئنا خانواده هاي اعضاي دولت در اين توفيقات سهيم بوده و نقش بسزايي داشته اند.
تعداد بازدید: 4343
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal