۱۳۹۷ سه شنبه ۱ آبان
English
صفحه اصلی
1396/08/15 در خصوص همايش گياهان دارويي
در خصوص همايش گياهان دارويي

اولين همايش نقش گياهان دارويي دراقتصاد مقاومتي و اشتغال در سال جاري در شهرستان فردوس برگزارمي‌گردد .

اين همايش كه با درخواست نماينده محترم مردم در مجلس شوراي اسلامي و فرماندار محترم از رياست سازمان جنگلها ، مراتع و آبخيزداري كشور در ارديبهشت ماه سال جاري كليد خورد با هدف معرفي و شناساندن مراتع و گياهان دارويي استان و بخصوص منطقه فردوس ، طبس ، سرايان و بشرويه در راستاي جذب سرمايه گذار و رونق افزايي در كاشت گياهان دارويي و نهايتا اشتغال و افزايش سطح درآمد مردم و توسعه پوشش گياهي منطقه پيگيري شده است .

تاكنون دبير اجرايي و دبير علمي همايش تعيين ، سايت همايش طراحي و پس از تصويب محورهاي همايش توسط شوراي سياست گذاري همايش بزودي فراخوان مقالات و پوستر همايش اعلام خواهد شد .

برخي از محورهاي همايش كه از سوي دبيرخانه اعلام شده را مي‌توان به شرح ذيل اعلام نمود :

شناسايي و اكولوژي گياهان دارويي

فيزيولوژي و اكوفيزيولوژي

بازاريابي و اشتغال در گياهان دارويي

بيماري ها و آفات مهم گياهان دارويي

ماده موثره و اسانس گيري گياهان دارويي

اكوتوريسم و گياهان دارويي

اولين جلسه فرهنگي در دفتر دكترغيبي رياست محترم مركز جنگل هاي خارج از شمال سازمان جنگل ها با حضورمعاون محترم سازمان و معاون محترم وزير و تعدادي از شركت ها و اسپانسر همايش و نيز نمايندگاني از شهرستان تشكيل شد و سه جلسه هماهنگي بعدي با حضور نماينده محترم و مديركل محترم منابع طبيعي استان در شهرستان برگزار گرديد كه در جلسه اخير فرمانداران و مديران منابع طبيعي شرستان هاي حوزه انتخابيه نيز حضور داشتند كه در خصوص كاربردي بودن همايش تاكيد شد .

تلاش شده وخواهد شد كه به حول و قوه الهي همايش گياهان دارويي فردوس به عنوان برند و نقطه عطف درحوزه گياهان دارويي باشد به طوري كه وضعيت موجود و دورنمايي كه قرار است در راستاي اشتغال بدان برسيم كاملا شفاف باشد .

در صنايع وابسته به گياهان دارويي ازمرز دمنوش و عرق گيري بايد عبورنمود . با پتانسيل خوبي كه در منطقه داريم اميد مي رود ايجاد صنايع مربوط به فراوري گياهان دارويي مدنظر قرارگيرد . لازم به توضيح است كه دبيرخانه همايش در اداره منابع طبيعي و زير نظر رياست اداره منابع طبيعي و همكاري دبيران علمي و اجرايي فعال است و انتظار مي رود شهروندان فهيم بويژه عزيزان دانشگاهي و نيز فعالان بخش خصوصي گياهان دارويي ما را در اين امر ياري نمايند .

تعداد بازدید: 35
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal