۱۳۹۸ جمعه ۲ فروردين
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1397/04/12 وزارت كشور پيگير انتقال آب به خراسان جنوبي خواهد بود
وزارت كشور پيگير انتقال آب به خراسان جنوبي خواهد بود
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منطقه اي وزارت كشور كه در جلسه ستاد راهبري و مديريت اقتصادي مقاومتي استان خراسان جنوبي سخن مي گفت با بيان اين مطلب، افزود: با توجه به مشكلاتي كه اين استان در حوزه آب با آن مواجه است و نيز خشكسالي هاي چندين ساله در اين منطقه، وزارت كشور موضوع انتقال آب به اين استان را پيگيري خواهد كرد.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي ، بابك دين پرست ، خاطر نشان ساخت: مطابق با تصميماتي كع در وزارت كشور اتخاذ شده مقرر شد تا از 31 استان كشور 31 شهرستان كم برخوردار انتخاب و بر اساس سياست هاي كلي اقتصاد مقاومتي مورد حمايت طرح‌هاي ويژه قرار ‌گيرند كه در خراسان جنوبي اين شهرستان نهبندان خواهد بود.
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منطقه اي وزارت كشور ، اظهار داشت: اگر به درستي به مشكلات موجود نگاه كنيم متوجه خواهيم شد بخش زيادي از مشكلات به نوع مديريت خود ما برمي‌گردد و هركسي با توجه به مسئوليت و جايگاهي كه دارد در اين زمينه مسئول است.
دين پرست، با بيان اينكه مسئولان ادارات در استانها بايد براي رفع مشكلات مربوط به خود مكرر به وزارتخانه هاي ذي ربط مراجعه كنند، افزود: تنها 20 درصد از حل مشكلات از طريق برنامه ريزي و ارائه نقشه راه است و 80 درصد باقي مانده از طريق پيگيري به نتيجه مي رسد.
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منطقه‌اي وزارت كشور، گفت: اجراي برخي مصوبات سفر به خراسان جنوبي نيازمند مجوز وزرات كشور و يا برخي از وزارتخانه هاي ديگر است كه در اين زمينه اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.
وي با اشاره به مصوبات بازديدهاي برنامه‌هاي روزاول سفر خود به استان اظهار داشت: در خصوص مشكلات مجتمع فولاد شهرستان خوسف چندين درخواست مطرح و مقرر شد درخواست هاي موجود كتباً اعلام گردد ؛ اين در حاليست كه براي نيروگاه خورشيدي در اين شهرستان نيز مجوز خريد برق توليدي در استان صادر مي‌شود مشروط به آنكه مستندات آن در اختيار قرار گيرد.
دين پرست ، كوير تاير را شركتي پويا در شرق كشور دانست و افزود: با توجه به دو مشكل اين شركت از جمله تامين مواد اوليه و بدهي 130 ميليارد توماني مقرر شد مكاتبات و پيگيري هاي لازم در خصوص حل مشكلات موجود در اين كارخانه به انجام برسد.
شناسايي 301 طرح در كشور با سرمايه گذاري 92 هزار ميليارد تومان براي افتتاح در دهه فجر
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منطقه‌اي وزارت كشور، گفت: همزمان با دهه فجر امسال 301 طرح در كشور با سرمايه گذاري 92هزار ميليارد تومان شناسايي شده كه سهم خراسان جنوبي از اين ميزان 10 پروژه با هزار و124 ميليارد تومان است كه بايد مديران مربوطه پيگيري لازم را داشته باشند.
دين پرست ، با بيان اينكه يكي از موارد بسيارمهم در توسعه مناطق و استان ها تهيه و تدوين طرح آمايش سرزمين است، افزود: طرح آمايش استان خراسان جنوبي در مراحل آخر اجرايي قرار دارد كه مديران ذي ربط بايد پيگيري كنند تا اين امر هرچه سريعتر به نتيجه برسد.
وي با بيان اينكه يكي از ظرفيت هاي مهم در استان خراسان جنوبي در بخش معدن است اظهار داشت: اميدواريم شوراي معادن استان به اين بخش توجه بيشتري معطوف نمايد زيرا معادن ظرفيت بسيار خوبي در اين استان محسوب مي شوند.
دين پرست ، افزود: 11هزار و 452 طرح صنعتي كه بالاي 60 درصد پيشرفت فيزيكي داشتند معرفي كه از اين تعداد 62 طرح در استان خراسان جنوبي بوده و سال گذشته نيز هدف گذاري شده كه اميدواريم بتوانيم 6 هزار واحد صنعتي و معدني را به سرانجام برسانيم.
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منطقه‌اي وزارت كشور، خاطر نشان اسخت: سهم خراسان جنوبي از اين ميزان 16 طرح بوده كه تا كنون 32 واحد در اين استان به سرانجام رسيده كه رشدي صددرصدي را نشان مي دهد.
اين گزارش حاكيست، در اين جلسه طي حكمي از سوي وزير كشور مشير الحق عابدي به عنوان معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري خراسان جنوبي منصوب شد و از تلاش ها و خدمات محمد حسيني در مدت تصدي اين پست تقدير و تشكر به عمل آمد.
 
تعداد بازدید: 114
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
 
نشاني: استان خراسان جنوبي، شهرستان بيرجند ،خيابان مدرس، خيابان امام موسي صدر شرقي، استانداري خراسان جنوبي
پيام گير: 32386000(056)     دورنگار: 32386190(056)
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري خراسان جنوبي ميباشد.
Powered by DorsaPortal