۱۳۹۸ سه شنبه ۲۸ خرداد
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1397/07/16 كانون هاي پرورش فكري مركز پرورش استعداد هستند
كانون هاي پرورش فكري مركز پرورش استعداد هستند
استاندار خراسان جنوبي كه ظهر امروز در جريان بازديد از كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان استان به مناسبت روز جهاني كودك سخن مي گفت با بيان اين مطلب، افزود: كانون هاي پرورش فكري كودكان، مركز پرورش فكر و استعداد و نسل پروري بوده و داراي جايگاه بسيار بالايي در نظام تعليم و تربيت انسان است.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري ، استاندارخراسان جنوبي، ضمن تبريك روز جهاني كودك گفت: شما كودكان بهترين سرمايه و آينده سازان اين كشور و مملكت هستيد و رمز موفقيت و توفيق آينده كشور در گرو توجه عميق به شما عزيزان است.
دكتر مروج الشريعه، به دو نوع نگاه در دنيا در حوزه آموزش و پرورش و مباحث تربيتي اشاره كرد و افزود: نگاه اول توجه صرف به محفوظات و انباشته كردن مباحث مختلف علمي، اقتصادي، فرهنگي و... در اذهان كودكان و دانش آموزان است كه تقريباً در دنيا منسوخ شده است.
مقام عالي دولت در استان ، به نگاه دوم به اين موضوع اشاره كرد و ادامه داد: نگاه دوم نيز توجه به علاقه مندي هاي دانش آموزان و نيز بهره گيري از ظرفيت هاي علمي آنان به عنوان استعدادهايي درخشان است كه هريك در حوزه هايي مشخص داراي توانمندي هستند.
مروج الشريعه ، با بيان اينكه در كشور اقدامات خوبي براي رسيدن به نگاه دوم انجام شده است، گفت: هنوز تا رسيدن به نقطه مطلوب در اين زمينه فاصله داريم و در برخي مواقع با توجه به نگاه اول حركت مي كنيم كه اگر خواهان موفقيت در حوزه هاي مختلف هستيم بايد به اين سمت حركت كنيم.
استاندار خراسان جنوبي، وظيفه مسئولين را ايجاد زيرساخت و تعيين ضوابط و مقررات براي رسيدن به توفيقات علمي و آموزشي دانست و تصريح كرد: موسسات علمي و دستگاه هاي تخصصي دراين حوزه بايدتلاش كنند تا استعدادهاي جوشان و درخشان كودكان و نوجوانان در كانون هاي پرورش فكري شناسايي و در راستاي شكوفا كردن آنها از تمام امكانات استفاده نمايند.
مروج الشريعه، كانون هاي پرورش فكري را مركز توليد فكر و انداشه دانست و تصريح كرد: اين استعدادها بايد در سنين پايين كشف و در كانال خود مورد استفاده قرار گيرند تا بتوان به اهداف مورد نظر دست يافت.
مقام عالي دولت در استان، خاطر نشان ساخت: متوليان امر بايد به گونه اي برنامه ريزي كنند تا به جاي يادگيري انباشتي از محفوظات علمي،فني،مهندسي و... و نيز يادگيري مفاهيم اجتماعي و انساني ، روش هاي درست زيستن و زندگي درست آموزش داده شود.
مروج الشريعه، با بيان اينكه موضوع پرورشي و تعلم ،مقدم بر تعليم است، گفت: مسائل پرورشي در واقع پرداختن و آموزش روشهاي مقابله با مسائل و ارائه زندگي اسلامي است.
مروج الشريعه ، با اشاره به اينكه در زمينه ،نياز بر الگوگيري از مكاتب غربي نيست ، يادآور شد:مكتب حيات بخش اسلام و پرداختن به مفاهيم اسلامي روشهاي چگونه زيستن و مواجه با چالش هاي اجتماعي را به ما آموخته است.
اين گزارش حاكيست، استاندار خراسان جنوبي ظهر امروز و همزمان با روز جهاني كودك در كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان استان حضور يافت و ضمن ديدار با كاركنان و كودكان اين مركز آنان را مورد تفقد قرار داد.
تعداد بازدید: 68
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
 
نشاني: استان خراسان جنوبي، شهرستان بيرجند ،خيابان مدرس، خيابان امام موسي صدر شرقي، استانداري خراسان جنوبي پيام گير: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري خراسان جنوبي ميباشد.
Powered by DorsaPortal