۱۳۹۸ سه شنبه ۲۸ خرداد
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1397/07/17 1860 طرح در بانك ها آماده دريافت تسهيلات هستند
1860 طرح در بانك ها آماده دريافت تسهيلات هستند
استاندار خراسان جنوبي كه در بيست و يكمين جلسه كارگروه تخصصي اشتغال و كميسيون هماهنگي بانك هاي استان سخن مي گفت با بيان اين مطلب، افزود: علاوه بر 118 ميليارد تومان طرحي كه در حوزه اشتغال روستايي و عشايري به استان ابلاغ سهميه شده حدود 116ميليارد تومان آن پرداخت شده و هم اكنون 1860 طرح با اعتبار 545 ميليارد تومان تسهيلات بانكي مورد نياز در بانك هاي استان در نوبت بررسي براي دريافت تسهيلات هستند.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري ، استاندار خراسان جنوبي، روند پرداخت تسهيلات اشتغال روستايي و عشايري در استان را مناسب ارزيابي كرد و ادامه داد: در اين استان تلاش كرديم به جاي طرح هاي كلان كه عموماً از توان روستائيان خارج بود به سمت طرح هاي خرد و متوسط متناسب با مشاغل روستايي حركت كنيم.
مقام عالي دولت در استان، به افزايش سطح اختيارات استان ها در پرداخت اين تسهيلات اشاره كرد و ادامه داد: اين اختيار در ابتدا از 2 ميليارد و 500 ميليون تومان به 6 ميليارد تومان و در گام بعدي بر اساس گفته شفاهي سرپرست محترم وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي در جلسه استانداران به 10 ميليارد تومان افزايش يافت.
مروج الشريعه، با بيان اينكه اين تفويض اختيار تاثير بسزايي در افزايش سطح پرداختي در استان ها داشت ، افزود: اگر اين روند زودتر انجام مي شد امروزه شاهد ميزان بيشتري از پرداختي ها در كل كشور بوديم.
رئيس كارگروه تخصصي اشتغال استان، به پرداخت بالغ بر 116 ميليارد تومان تسهيلات اشتغال روستايي و عشايري در استان اشاره كرد و افزود: اين امور همكاري مناسب بانك ها و تلاش شبانه روزي دبيرخانه كارگروه و نيز همراهي دستگاه هاي عضو اين كارگروه را نشان مي دهد كه قابل تقدير است.
مروج الشريعه، يادآورشد: در حال حاضر اين مبلغ در بين بالغ بر 700 طرح توزيع شده است كه بيان گر توجه به معيشت روستائيان و نيز توازن سطح درآمدها آنها با تسهيلات پرداختي و نيز انجام كار كارشناسي در اين زمينه بوده است.
رئيس كميسيون هماهنگي بانك هاي استان ، به تسهيلات پرداختي از سوي بانك هاي استان در سال 96 اشاره كرد و ادامه داد: در سال گذشته بالغ بر 2361 ميلياردتومان تسهيلات در حوزه اشتغال پرداخت شده كه از اين ميزان تنها 343 ميليارد تومان تسهيلات تكليفي بوده ومابقي همگي از منابع داخلي بانك ها پرداخت شده است.
مروج الشريعه، با اشاره به اينكه از اين مبلغ 1073 ميليارد تومان در بخش خدمات بوده ، اظهار داشت: بالغ بر 600 ميليارد تومان نيز اين ميزان در بخش صنعت، معدن و ساير بخش ها پرداخت شده كه نشان دهنده همكاري خوب بانك هاي استان است.
استاندار خراسان جنوبي، به نوسانات نرخ ارز طي ماه هاي اخير اشاره كرد و ضمن تاكيد بر نظارت بر روند پرداخت تسهيلات ، افزود: علاوه بر نظارت هايي كه از سوي ناظرين رسمي وزارت تعاون به انجام مي رسد دفتر بازرسي و مديريت عملكرد استانداري نيز با حضوردر بانك هاي استان روند پرداخت اين تسهيلات را مورد نظارت قرار مي دهند.
مقام عالي دولت در استان، ادامه داد: علاوه بر اين موارد به فرمانداران شهرستان هاي تابعه استان نيز ابلاغ شده تا بر روند پرداخت تسهيلات در شهرستان هاي استان نظارت دقيق داشته باشند تا بروز انحراف در اين زمينه جلوگيري گردد.
 
 
تعداد بازدید: 50
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
 
نشاني: استان خراسان جنوبي، شهرستان بيرجند ،خيابان مدرس، خيابان امام موسي صدر شرقي، استانداري خراسان جنوبي پيام گير: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري خراسان جنوبي ميباشد.
Powered by DorsaPortal