۱۳۹۸ دوشنبه ۳۰ ارديبهشت
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1397/09/14 تاكنون بالغ بر 1250 ميليارد ريال در منطقه ويژه اقتصادي استان سرمايه گذاري شده است
تاكنون بالغ بر 1250 ميليارد ريال در منطقه ويژه اقتصادي استان سرمايه گذاري شده است
استاندار خراسان جنوبي كه صبح امروز در حاشيه بازديد از منطقه ويژه اقتصادي استان سخن مي گفت با بيان اين مطلب، افزود: تاكنون بالغ بر 125 ميليارد تومان در منطقه ويژه اقتصادي سرمايه گذاري و براي 820 نفر نيز به صورت مستقيم شغل ايجاد شده است.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري ، محمد صادق معتمديان ، منطقه ويژه اقتصادي را ظرفيتي بزرگ براي استان برشمرد و افزود: بايد از اين ظرفيت مهم براي توسعه سرمايه گذاري هاي داخلي و خارجي بيشتر از قبل استفاده كرد.
مقام عالي دولت در استان، به اقدامات زيرساختي انجام شده در منطقه ويژه اقتصادي استان اشاره كرد و ادامه داد: اين زيرساخت ها نيازمند تقويت و توجه ويژه اي است كه قطعاً با دعوت از مسئولين كشوري مرتبط به استان ، اين كار به انجام خواهد رسيد تا بتوان از پتانسيل هاي اقتصادي در استان و كشور بهتر و بيشتر بهره مند شد.
معتمديان، با بيان اينكه با اقدامات صورت گرفته چشم انداز مناسبي براي توسعه تجارت در استان ايجاد شده است، ادامه داد: موقعيت خاص جغرافيايي خراسان جنوبي و قرار گرفتن در كريدور شمال شرق به جنوب شرق در كنار وسعت زياد ، استعدادهاي منحصربه فردي را براي اين استان ايجاد كرده كه بايد بيش از پيش از آن بهره برداري كرد.
استاندار خراسان جنوبي، با بيان اينكه خراسان جنوبي مسير دسترسي به بازار بزرگ افغانستان را براي تجار و فعالان اقتصادي فراهم كرده ، گفت: دسترسي به كشورهاي آسياي ميانه و فرصت هاي تجاري كه در اين كشورها نيز وجود دارد از ديگر پتانسيل هاي اقتصادي استان است تا بتوان اين منطقه را به تجارت بين الملل و بازارهاي جهاني ارتباط داد.
معتمديان، با بيان اينكه تاكنون بالغ بر 125 ميليارد تومان در منطقه ويژه اقتصادي استان سرمايه گذاري شده است افزود: از قِبَل اين سرمايه گذاري ها 820 فرصت شغلي ايجاد شده كه تا پايان سال با اجراي پروژه هاي در دست اجرا براي 480 نفر ديگر نيز اشتغال ايجاد خواهد شد؛ اين در حاليست كه براي 3500 نفر نيز اشتغال غيرمستقيم ايجاد شده است.
مقام عالي دولت در استان، با اشاره به اينكه تاكنون 11 واحد اقتصادي در اين منطقه افتتاح شده است، تصريح كرد: در آينده  28 واحد ديگر نيز كه در دست اجراست به مرحله بهره برداري خواهد رسيد.
معتمديان، با بيان اينكه حضور سرمايه گذاران خارجي در استان را به فال نيك گرفته و از آن استقبال مي كنيم ، گفت: باتوجه به امنيت پايداري كه در منطقه و استان وجود دارد بايد در راستاي تشويق حضور سرمايه گذاران خارجي تلاش ها و اقدامات جدي تري صورت گيرد.
استاندار خراسان جنوبي ، وجود بازارچه هاي مرزي را از ظرفيت هاي مهم اقتصادي استان برشمرد و افزود: وجود مرز مشترك با كشور افغانستان يك ظرفيت مهم اقتصادي است كه تلاش خواهيم كرد از اين مهم به بهترين نحو براي توسعه اقتصادي استان استفاده نماييم.
معتمديان ، به تحريم هاي ظالمانه عليه كشورمان در شرايط فعلي اشاره كرد و اظهار داشت: در اين شرايط استفاده از تمامي پتانسيل هاي اقتصادي خصوصاً مرزهاي مشترك با كشور افغانستان مي تواند بهترين راهبرد براي رونق كسب و كار و فعاليت هاي اقتصادي در استان باشد كه بتوانيم با شكوفاكردن اين ظرفيت ها علاوه بر نيازهاي استان، برخي از نيازمندي هاي كشور را نيز در بخش هاي مختلف تامين نماييم.
اين گزارش حاكيست؛ صبح امروز استاندار خراسان جنوبي به همراه معاونين و جمعي از مسئولين استاني و شهرستاني از منطقه ويژه اقتصادي استان و برخي واحدهاي توليدي و اقتصادي مستقر در اين منطقه بازديد كرد و از نزديك در جريان مسائل ، مشكلات و درخواست هاي اين عزيزان قرار گرفت.
 
 
تعداد بازدید: 130
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
 
نشاني: استان خراسان جنوبي، شهرستان بيرجند ،خيابان مدرس، خيابان امام موسي صدر شرقي، استانداري خراسان جنوبي پيام گير: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري خراسان جنوبي ميباشد.
Powered by DorsaPortal