۱۳۹۸ پنج شنبه ۲ خرداد
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1397/12/21 اعتبارات اختصاص يافته به خراسان جنوبي بي سابقه است
اعتبارات اختصاص يافته به خراسان جنوبي بي سابقه است
استاندار خراسان جنوبي ، كه عصر روز سه شنبه در جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان كه با حضور معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد با اشاره به سفر پر خير و بركت دكترنوبخت به خراسان جنوبي، گفت: ميزان اعتبارات اختصاص يافته به خراسان جنوبي در اين سفر در نوع خود براي استان يك ركورد محسوب مي شود، چون تاكنون اين رقم اعتباري به استان اختصاص نيافته است.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي؛ محمد صادق معتمديان، ادامه داد: در جلسه راي اعتماد هيات دولت به اينجانب ،جناب اقاي دكتر روحاني رياست محترم جمهوري تاكيد كردند خراسان جنوبي بايد توسعه يابد ؛ كه بر اساس همين نگاه ارزشمند، دولت تدبير و اميد با تدوين اين برنامه اجرايي توسعه دوساله استان  در راستاي رفع موانع توليد و رونق اين استان اقدامات شايسته اي به انجام رسانده و نيز در برنامه دارد.
مقام عالي دولت در استان، ادامه داد: در اولين روزهاي كاري در استان ، پيرو ديدارها و جلساتي كه در سازمان برنامه و بودجه برگزار شد و پيگيري هاي سه ماه گذشته ، دكتر نوبخت دستورات ويژه اي به كارگروه هاي مختلف صادر كردند كه ماحصل آن تدوين سند توسعه ميان مدت استان بود كه در اين سفر از آن رونمايي شد.
مقام عالي دولت دراستان، ادامه داد: در سفر رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور به خراسان جنوبي اعتبارات ويژه اي به استان اختصاص يافت كه انشاء... با اجرايي شدن آنها، شاهد تحولي مناسب و جهشي بلند در توسعه زيرساخت هاي استان در بخش هاي مختلف خواهيم بود.
معتمديان، با بيان اينكه در سازمان مديريت و برنامه ريزي استان تلاش هايي براي تدوين اسناد مختلف انجام شده است، افزود: سند آمايش سرزميني استان ، با بكارگيري تيمي مجرب و متخصص از نيروهاي بومي استان با يك كار علمي و فشرده در يك برنامه زماني تدوين و در سازمان برنامه و بودجه كشور نيز به تصويب رسيد.
رئيس شوراي برنامه ريزي و توسعه استان، اضافه كرد: در مرحله دوم به دنبال اجرايي كردن و تطبيق سند آمايش استان با اسناد توسعه استان و شهرستان ها هستيم كه با برنامه ريزي هاي انجام شده تلاش خواهيم كرد با بروزرساني اين اسناد ، زمينه عملياتي كردن سند آمايش استان فراهم گردد.
معتمديان، ادامه داد: خراسان جنوبي داراي ظرفيت هاي متعددي از جمله مرز مشترك با كشور افغانستان است كه بعضاً با مشكلات و موانعي در مسير رونق بخشي به تجارت بين الملل مواجه بود كه با تلاش هايي كه در مجموعه مديريت استان انجام گرفت به ترتيب اين موانع نيز برداشته خواهد شد و شاهد توسعه تجارت و استفاده بيشتر از ظرفيت مرز خواهيم بود.
معتمديان، به ظرفيت معادن در استان از حيث تنوع و تكثر اشاره كرد و ادامه داد:در خصوص صنايع و فراوري محصولات معدني لازم است اقدامات اساسي در اين رابطه انجام شود تا بتوان از ظرفيت هاي موجود در اين بخش نيز استفاده و زمينه حضور و فعاليت بخش خصوصي را در آن فراهم نمود.
مقام عالي دولت در استان، عنوان كرد: در حوزه كشاورزي ، داشتن محصولات استراتژيك از ديگر ظرفيت هاي استان است كه يكي از اولويت هاي جدي ما توسعه فراوري، صنايع بسته بندي و تكميلي در راستاي توسعه اشتغال و اقتصاد استان خواهد بود.
معتمديان، با اشاره به اهميت صنايع دستي و گردشگري در استان افزود: در اين زمينه نيز اقدامات مناسبي در استان برداشته شده كه با اجرايي شدن سند توسعه ميان مدت استان در اين حوزه نيز شاهد جهش خواهيم بود.
استاندار خراسان جنوبي، به سفر دكتر نوبخت در ايام پاياني سال به استان اشاره كرد و اظهار داشت: اينكه رئيس سازمان برنامه و بودجه در روزهاي پاياني سال كه روزهاي پركار سازمان برنامه و بودجه است، به استان خراسان جنوبي سفر كردند جاي تقدير و تشكر مضاعف دارد.
معتمديان، خطاب به دكتر نوبخت گفت: سفر شما در پايان سال به استان خراسان جنوبي نشان از توجه ويژه دولت به مناطق كمتر توسعه يافته براي رفع مشكلات، محروميت زدايي و توجه به مقوله اشتغال در مناطق كمتر توسعه يافته است.
 
 
تعداد بازدید: 31
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
 
نشاني: استان خراسان جنوبي، شهرستان بيرجند ،خيابان مدرس، خيابان امام موسي صدر شرقي، استانداري خراسان جنوبي پيام گير: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري خراسان جنوبي ميباشد.
Powered by DorsaPortal