۱۳۹۹ سه شنبه ۶ خرداد
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1398/02/17 از همه ظرفيت ها براي رفع محروميت در استان استفاده گردد
از همه ظرفيت ها براي رفع محروميت در استان استفاده گردد
استاندار خراسان جنوبي كه عصر امروز در جلسه كارگروه استاني ايجاد، هماهنگي ، پشتيباني و نظارت بر برنامه هاي بسيج سازندگي استان سخن مي گفت ضمن تاكيد بر خدمات و اقداماتي كه در طول 40 سال گذشته در مناطق مختلف استان صورت گرفته، گفت: بايد از همه ظرفيت هاي موجود در استان براي رفع محروميت هاي باقي مانده استفاده گردد.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي، محمد صادق معتمديان، ضمن تبريك فرا رسيدن سالروز تاسيس بسيج سازندگي به فرمان مقام معظم رهبري ، گفت: از همه جهادگراني كه براي ارائه خدمت به مردم عزيز ايران و استان شبانه روز تلاش مي كنند تقدير مي كنم.
مقام عالي دولت در استان، محروميت زدايي در استان را از جمله مهمترين اولويت هاي كاري دانست و تصريح كرد: به معاونت هماهنگي امور عمراني استانداري ماموريتي محول شد تا در خصوص رفع محروميت در استان با هم افزايي و هماهنگي دستگاه هاي اجرايي ذي ربط اقدامات و برنامه ريزي لازم را صورت دهد.
معتمديان، با بيان اينكه در حال حاضر دستگاه هاي اجرايي متعددي در حوزه عمران روستايي و محروميت زدايي در حال ارائه خدمت هستند، افزود: بايد با هم افزايي و هماهنگي بين اين دستگاه ها تلاش كنيم تا از ظرفيت ها ، امكانات و اعتبارات موجود در اين دستگاه ها به نحو بهينه و مطلوب براي رسيدن به هدف استفاده گردد.
استاندار خراسان جنوبي، با بيان اينكه در 40 سال گذشته بالغ بر 90 درصد از خدمات زيرساختي مورد نياز در روستاهاي كشور ايجاد شده است، افزود: يكي از مهمترين مواردي كه موجب مهاجرت شده عدم توجه جدي در سنوات گذشته به معيشت و موضوع اشتغال روستائيان در مناطق محروم و مرزي است كه اين امر براي جلوگيري از مهاجرت و خالي شدن روستاها از سكنه بايد بطور جد مورد توجه قرار گيرد.
معتمديان ، با بيان اينكه اين امر در دولت تدبير و اميد مورد توجه قرا گرفته افزود: در چند ماه اخير سهميه فروش سوخت مرزنشينان از يك ميليون ليتر به 15 ميليون ليتر افزايش يافت؛ اين در حاليست كه مرحله دوم سود حاصل از فروش سوخت مرزنشينان روز گذشته به حساب سرپرستان خانوارهاي مرزنشين واريز شد كه اين مهم نقش بسيار مهمي در تثبيت جمعيت در نقاط مرزي دارد.
معتمديان، ايجاد اشتغال در نقاط مرزي و روستاها و مناطق محروم و كم برخوردار را از مهمترين اولويت هاي استان دانست و تصريح كرد: بايد از تمام ظرفيت هاي موجود در دستگاه هاي اجرايي ذي ربط براي محروميت زدايي و ايجاد اشتغال در اين مناطق استفاده شود.
وي تقويت روحيه جهادي در بين جوانان را مورد تاكيد ويژه قرار داد و افزود: تقويت فرهنگ كار و تلاش و فعاليت هاي جهادي بايد در بين همه اقشار خصوصاً جوانان عزيز ما بيش از پيش نهادينه شود و در اين بين بايد از ظرفيت و پتانسيل دانشگاه ها و مدارس استان نيز به نحو مطلوب بهره گيري گردد.


تعداد بازدید: 353
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal