۱۳۹۸ جمعه ۲۶ مهر
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1398/04/13 سلام ويژه رئيس جمهوري به مردم متدين، ولايتمدار و با فرهنگ خراسان جنوبي
سلام ويژه رئيس جمهوري به مردم متدين، ولايتمدار و با فرهنگ خراسان جنوبي
استاندار خراسان جنوبي در جمع خبرنگاران با اشاره به ديدار روز گذشته سه استاندار خراسان جنوبي، شمالي و رضوي با رئيس جمهوري در مورد مسائل، مشكلات و برنامه‌هاي توسعه‌اي اين استان‌ها افزود: در ديدار گزارشي از آخرين وضعيت خراسان جنوبي از منظر اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي، سياسي و امنيتي ارائه شد.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي، محمدصادق معتمديان گفت: توجه به مزيت هاي نسبي با تكيه بر ظرفيت هاي استان از رهنمودهاي مورد تاكيد رئيس جمهوري براي توسعه اين خطه كويري و مرزي است.
مقام عالي دولت در استان اظهار داشت: مشكلات و موانعي كه در روند توسعه استان وجود داشت در اين ديدار تشريح و ظرفيت‌ها، توانمندي‌ها و اولويت‌هاي توسعه‌اي خراسان جنوبي معرفي شد.
استاندار خراسان جنوبي در ادامه بيان كرد: در نشست به موضوع بررسي مصوبات سفر رئيس جمهوري در سال 1393 به استان، گزارشي نسبت به پيشرفت مصوبات سفر به حجت الاسلام و المسلمين روحاني ارائه شد.
وي گفت: توجه به مناطق كمتر برخوردار، روستايي و توجه به مرز به دليل وجود ظرفيت‌هاي مبادلات تجاري از رهنمودهاي رئيس جمهوري بود،
معتمديان همچنين با اشاره به ابلاغ سلام ويژه رئيس جمهوري به مردم متدين، ولايتمدار و با فرهنگ خراسان جنوبي يادآور شد: در اين ديدار همكاري‌هاي مشترك در سطح منطقه با استان‌هاي همجوار به ويژه استان‌هاي خراسان رضوي، سيستان و بلوچستان و خراسان شمالي براي هم افزايي بيشتر در حوزه‌هاي اقتصادي منطقه مورد تاكيد از سوي رئيس جمهوري قرار گرفت.
استاندار خراسان جنوبي افزود: يكي از طرح‌هاي اشتغالزاي استان تبديل خراسان جنوبي به قطب منطقه شتر يك برنامه 2 ساله است كه با همكاري و سرمايه گذاري ستاد اجرايي فرمان حضرت امام (ره) آغاز شده و در روزهاي آتي به شكل رسمي با عقد تفاهم نامه‌اي كه با ستاد داريم عمليات اجرايي اين طرح بزرگ اشتغال زا را خواهيم داشت تا شاهد ايجاد 10 هزار شغل در برنامه 2 ساله در شهرستان‌هايي كه استعداد پرورش شتر و تكميل چرخه توليدات شتر را در استان دارد، باشيم.
وي اظهار داشت: با وجود محدوديت‌هاي بودجه‌اي و مشكلاتي كه داشتيم و خسارت‌هايي كه در سيل اخير ايجاد شد اما با توجه ويژه اي كه دولت به توسعه استان دارد و اعتبارهايي كه در اين زمينه به كميته امداد امام خميني (ره) و بنياد مسكن انقلاب اسلامي تخصيص اول داده شده اميدواريم تا پايان سال شاهد افتتاح و تحويل واحدهاي مسكوني به مردم در مناطق روستايي و شهرهاي زير 25 هزار نفر جمعيت باشيم.
مقام عالي دولت در استان در ادامه بيان كرد: بحث انتقال آب از درياي عمان، استان‌هاي سيستان و بلوچستان، خراسان جنوبي و خراسان رضوي از اين آب منتفع مي‌شوند كه بحث مطالعات اين پروژه تكميل شده و هماهنگي‌ها در مجلس شوراي اسلامي، كميسيون عمران و وزارت نيرو و هماهنگي بين استانداران استان‌هاي يادشده ايجاد شده و به دنبال اين هستيم كه ابلاغيه وزارت نيرو در بحث تخصيص آب مورد نياز اين پروژه بزرگ را در شرق كشور داشته باشيم.
معتمديان گفت: اين ديدارها نشان از عزم جدي دولت و عنايت شخص رئيس جمهوري به استان‌هاي مرزي و كمتر برخوردار است كه اميدواريم با استفاده از اين فرصت‌ها و نگاه ويژه اي كه دولت در اين مناطق دارد با هم افزايي، همدلي و انسجام بخش‌هاي مختلف در سطح استان شاهد رفع محروميت‌ها، عقب افتادگي‌ها و توسعه همه جانبه استان باشيم.
وي افزود: روز گذشته ديداري هم با معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و رئيس هيأت عامل ايميدرو داشتيم كه از شركت‌هاي بزرگ و فعال در زمينه معادن در سطح كشور است كه در خراسان جنوبي سرمايه گذاري‌هاي خوبي انجام داده‌اند، در اين نشست با توجه به تغييراتي در مديريت شركت فولاد قاينات انجام شد، دولت سرمايه گذاري خوبي روي اين پروژه انجام داده و مبلغ 2 هزار و 700 ميليارد ريال هفته جاري براي پيشرفت اين پروژه بزرگ از ناحيه شركت ايميدرو تخصيص يافت و مقرر شد تا پايان سال شاهد افتتاح فاز نخست اين پروژه كه احياي آهن اسفنجي است باشيم.
وي اظهار داشت: نكته دومي كه به عنوان مطالبات ما در اين نشست مطرح شد، بحث زمينه‌هاي اشتغالزايي است كه در واحد بزرگ صنعتي فولاد قاينات ايجاد مي شود و مقرر شد جذب نيرو در بحث تخصصي و كارگري با نظارت استانداري و استفاده از نيروهاي بومي در سطح استان انجام شود و همچنين زمينه گسترش فعاليت‌هاي اكتشافي و مطالعاتي در پهنه‌هاي مختلف فراهم شد و مقرر شد مبلغ 350 ميليارد ريال اعتبارات از ناحيه شركت ايميدرو در زمينه مطالعات و اكتشافات به خراسان جنوبي تخصيص يابد.
استاندار خراسان جنوبي بيان كرد: يكي از مشكلاتي كه معادن خراسان جنوبي دارند بحث زيرساخت هاست كه در اين زمينه توافق شد كه تعدادي از پروژه‌ها كه در استان فعال بوده و مشكل زيرساختي دارد و متعلق به مجموعه ايميدرو است اعتبار لازم براي تكميل زيرساخت‌هاي معدن استان تخصيص داده شود.
معتمديان گفت: همچنين روز گذشته ديداري با معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان برنامه و بودجه داشتيم كه در ادامه پيگيري‌هايي كه براي تخصيص اعتبارات سفر اسفند ماه دكتر نوبخت به استان بود انجام شد و اول از تعهدات سازمان برنامه و بودجه در فرآيند ابلاغ و تخصيص قرار گرفته است.
مقام عالي دولت در استان افزود: هميچين روز قبل ديداري با سرپرست سازمان توسعه تجارت داشتيم كه با توجه به مرز ماهيرود و بازارچه‌هاي مرزي استان گفت وگو كرديم كه اميدواريم با رايزني كه انجام مي‌دهيم شاهد بازگشايي اين بازارچه‌ها و گمركات در ديگر شهرستان‌هاي مرزي باشيم 
تعداد بازدید: 68
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
 
نشاني: استان خراسان جنوبي، شهرستان بيرجند ،خيابان مدرس، خيابان امام موسي صدر شرقي، استانداري خراسان جنوبي پيام گير: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري خراسان جنوبي ميباشد.
Powered by DorsaPortal