۱۳۹۸ جمعه ۲۶ مهر
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1398/04/19 جزيره اي عمل نكردن دستگاه‌ها ، شرط موفقيت در مبارزه با مواد مخدر
جزيره اي عمل نكردن دستگاه‌ها ، شرط موفقيت در مبارزه با مواد مخدر
 شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان خراسان جنوبي تشكيل جلسه داد.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري، در اين نشست كه ظهر چهارشنبه 19 تيرماه به رياست استاندار خراسان جنوبي برگزار شد، محمد صادق معتمديان طي سخناني اظهار داشت: تلاش هاي همه عزيزان قابل تقدير است، اما بايد كميته هاي تخصصي كه زيرمجموعه اين شورا هستند، فعال شده و مباحث كارشناسي در اين كميته ها مطرح گردد؛ جلسات شوراي هماهنگي نيز با دستور كار مشخص دنبال شود، چرا كه شورا بايد تصميم ساز باشد.
معتمديان ادامه داد: گزارش‌ها نشان مي‌دهد كه در بحث مقابله و كشفيات عملكرد خوبي داشتيم، اما موضوع نگران كننده، آثار و تبعات اجتماعي مواد مخدر است و امروز شاهد تغيير ذائقه مردم از مواد مخدر سنتي به صنعتي هستيم كه آثار بسيار مخرب آن را در پرونده هاي مختلف دستگاه قضايي مي بينيد.
استاندار خراسان جنوبي با اشاره به اهميت پيشگيري در حوزه مواد مخدر اظهار داشت: تاكيد بنده بر تقويت رويكرد فرهنگي و پيشگيرانه است؛ بايد بتوانيم آسيب ها و تهديداتي كه در اين حوزه در سطح استان داريم را احصاء كنيم و بر اساس داده‌هاي استاني و واقعيات موجودِ استان به ارائه راهكار بپردازيم.
وي ادامه داد: بايد با كمك دانشگاه و نهادهاي علمي- پژوهشي و همچنين سمن ها، كار پژوهشي راجع به استان انجام شود و آمارها را بر اساس برش استاني به روز كنيم تا بدانيم اساساً مسئله و اولويت ما در اين بخش چيست.
محمد صادق معتمديان افزود: به نظر مي رسد آموزش و پرورش، دانشگاه و اقشار آسيب پذير، سه جامعه ي هدف مهم ما در مبارزه با مواد مخدر هستند.
استاندار خراسان جنوبي با انتقاد از روش هاي قديمي و سنتي در مبارزه با مواد مخدر بيان كرد: اين كه دور هم نشسته و سخنراني و مصاحبه كنيم اتفاق خاصي نمي افتد، بلكه بايد به دنبال راهكارهاي جديد باشيم چرا كه خروجي كار نشان مي دهد كه در كنار همه زحماتِ قابل تقدير، هنوز به نتيجه دلخواه دست پيدا نكرده ايم و اگر ارزيابيِ ميداني كنيم خواهيم ديد كه چقدر برنامه‌هاي ما موفق بوده است! مهندس معتمديان افزود: بايد با اقداماتي همچون ساخت فيلم و سريال و اقدامات رسانه‌اي، به دنبال روش‌هاي نوين پيشگيري باشيم.
استاندار در پايان تأكيد كرد: يكي از دلايلي كه در اين بخش توفيق زيادي نداشته ايم، جزيره‌اي عمل كردن است و شرط موفقيت در مبارزه با مواد مخدر جزيره اي عمل نكردن دستگاه‌هاست كه يكي از فلسفه‌هاي تشكيل شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر همين آسيب بوده است؛ اين شورا ايجاد شده تا تقسيم كار كنيم اما الان تمام توان ما در بخش مقابله است، در حالي كه اين تجارت پرسود و مافيايي در جهان به گونه اي است كه سوداگران به راحتي از آن دست نمي كشند و اين راه ادامه دارد؛ پس درخواست بنده اين است كه صرفاً دنبال آمار و ارقام و برگزاري جلسات نباشيد، بلكه عملكرد دستگاه‌هاي مسئول بايد منطبق بر يك سياست واحد با هم همپوشاني و هم افزايي داشته باشد تا خروجي كار مطلوب باشد.
تعداد بازدید: 72
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
 
نشاني: استان خراسان جنوبي، شهرستان بيرجند ،خيابان مدرس، خيابان امام موسي صدر شرقي، استانداري خراسان جنوبي پيام گير: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري خراسان جنوبي ميباشد.
Powered by DorsaPortal