۱۳۹۸ سه شنبه ۱ بهمن
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1398/05/23 يادواره شهيد كاوه در خراسان جنوبي بايد با تمام توان و بسيج دستگاه‌هاي اجرايي برگزار شود
يادواره شهيد كاوه در خراسان جنوبي بايد با تمام توان و بسيج دستگاه‌هاي اجرايي برگزار شود

استاندار خراسان جنوبي در نشست شوراي ترويج و توسعه فرهنگ ايثار و شهادت استان خراسان جنوبي گفت: شهيد كاوه از شهداي شاخص جمهوري‌ اسلامي ايران است، اما متاسفانه در خراسان جنوبي كمتر به اين موضوع پرداخته شده است.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري، محمدصادق معتمديان افزود: با توجه به هماهنگي‌هاي صورت گرفته قرار است فرودگاه بيرجند به فرودگاه بين المللي شهيد كاوه بيرجند تغيير نام يابد.
مقام عالي دولت در استان به لزوم برگزاري يادواره شهيد كاوه در خراسان جنوبي اشاره كرد و افزود:يادواره اين شهيد والامقام بايد با تمام توان و بسيج دستگاه‌هاي اجرايي استان برگزار شود.
وي از مديران دستگاه هاي اجرايي استان خواست از تمامي مراحل يادواره شهيد كه 12 شهريور ماه امسال برگزار مي‌شود، پشتيباني كنند و تصريح كرد:برگزاري يادواره امسال زمينه ساز برگزاري يادواره‌هاي باشكوه‌تر در سال‌هاي آينده خواهد بود.
معتمديان به لزوم نهادينه شدن برگزاري يادواره شهيد كاوه در خراسان جنوبي اشاره كرد و گفت: بايد براي برگزاري هر چه باشكوه تر اين يادواره از ظرفيت‌هاي ملي نيز بهره برد
وي پوشش سراسري و حضور شخصيت‌هاي ملي در اين يادواره را از ضروريات عنوان كرد و گفت: در كنار تجليل از شهيد كاوه بقيه شهداي عمليات كربلاي دو نيزبايد مورد تجليل قرار گيرند.
استاندار خراسان جنوبي به منطقه عملياتي حاج‌ عمران، محل شهادت شهيد كاوه اشاره كرد و گفت: پيشنهاد مي گردد اردويي قبل يا بعد از برگزاري يادواره با حضور خانواده معزز شهدا در اين منطقه برگزار گردد.
معتمديان با بيان اينكه جنگ در منطقه حاج‌ عمران سال‌ها توسط منافقان و ضدانقلاب ادامه داشت افزود: خوشبختانه اقتدار سپاه جمهوري اسلامي ايران سبب ايجاد امنيت در منطقه شده است.
مقام عالي دولت با بيان اينكه شهيد كاوه از شاگردان مقام معظم رهبري بوده است گفت: اين مهم بايد برجسته و المان شهيد كاوه در سه راهي بيهود (زادگاه شهيد در خراسان جنوبي) طراحي و نصب شود.
وي گفت: با توجه به اينكه خراسان رضوي سال‌ها در ارتباط با يادواره شهيد كاوه فعال است از امكانات نمايشگاهي و تجربيات آنها استفاده شود و آثار نمايشگاهي به صورت دوره‌اي در تمامي شهرستان‌هاي استان به نمايش گذاشته شود.
استاندار خراسان جنوبي با بيان اينكه عنوان شهيد شاخص ملي بايد در دستور كار صدا و سيما قرار گيرد اظهار داشت: اين محصول در قالب مستند غيرتكراري تهيه شود تا در اختيار شبكه‌هاي ملي هم قرار گيرد.
معتمديان تاكيد كرد: به عنوان مصوبه اين كارگروه تمامي فرمانداران نسبت به نامگذاري ميدان يا خيابان در شهرستان‌ها به نام شهيد كاوه اقدام كنند و سركشي از خانواده شهدا، ايثارگران، آزادگان و جانبازان طبق برنامه مدون از طريق مسئولان استاني صورت گيرد.
مقام عالي دولت با بيان اينكه در اين طرح بايد از خانواده شهدا و ايثارگران مناطق دورافتاده هم سركشي شود گفت: مواظبت شود كه خانواده‌اي از قلم نيفتد.
وي اظهار داشت: قوانين بالادستي زيادي در ارتباط با ترويج فرهنگ ايثار و شهادت وجود دارد، اما متاسفانه در عمل با مشكل مواجه هستيم كه در اين زمينه بايد توجه شود.
استاندار خراسان جنوبي خطاب به مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران خراسان جنوبي تاكيد كرد كه دستگاه‌ها نسبت به رعايت قوانين بالادستي مورد ارزيابي قرار گيرند كه در مسايلي همچون استخدام اگر دستگاهي كوتاهي كرد، تذكرات لازم از سوي استانداري ابلاغ شود.
وي اظهار داشت: اميدوارم به زودي كلمه مقاومت هم به شوراي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت اضافه شود.
تعداد بازدید: 34
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
 
نشاني: استان خراسان جنوبي، شهرستان بيرجند ،خيابان مدرس، خيابان امام موسي صدر شرقي، استانداري خراسان جنوبي پيام گير: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري خراسان جنوبي ميباشد.
Powered by DorsaPortal