۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۴ خرداد
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1398/07/15 طرح آبرساني به بيرجند از محمدشهر به بهره‌برداري رسيد
طرح آبرساني به بيرجند از محمدشهر به بهره‌برداري رسيد
معاون اول رئيس جمهوري گفت: اعمال فشار و تحريم‌هاي ظالمانه سران استكبار عليه جمهوري اسلامي ايران با وحدت و همدلي مردم و در سايه تلاش شبانه‌روزي مسئولان اجرايي با شكست مواجه شده است.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي، اسحاق جهانگيري در آيين افتتاح طرح آبرساني به بيرجند از محمدشهر افزود: با وجود راه‌انداختن جنگ اقتصادي آمريكا عليه كشورمان، چرخه‌هاي توسعه كشور با قدرت در حركت است و با همت و تلاش و پشتكار مسئولان، ايران اسلامي اكنون به كارگاه بزرگ براي توسعه و سازندگي كشور تبديل شده است.

وي اظهار داشت: بايد با وحدت و همدلي و تلاش شبانه روزي مسئولان در بخش اقتصادي به نقطه‌اي برسيم كه وضع معيشتي مردم بهبود يابد و شرايط اقتصادي پايدار در كشور حاكم شود.

جهانگيري بيان كرد: در بخش آب و برق در سال‌هاي اخير كارهاي بسيار بزرگي در كشور صورت گرفته‌ است كه نتيجه آن برخورداري جمعيت زيادي از مناطق شهري و روستايي از نعمت آب آشاميدني سالم و بهداشتي و كاهش خاموشي در كشور بوده است.

وي با اشاره به توسعه روزافزون در بخش صنعت برق كشور گفت: جمهوري اسلامي ايران اكنون به قطب توليد برق در منطقه تبديل شده‌ است كه با صادرات آن به برخي كشورهاي منطقه، وجوه دريافتي از آن در راستاي سازندگي كشور هزينه مي‌شود.

معاون اول رئيس جمهوري با اشاره به اقدامات صورت گرفته براي مهار آب در مناطق مرزي كشور بيان كرد: در سال‌هاي اخير هشت ميليارد دلار برابر با حدود 30 هزار ميليارد تومان در دولت تدبير و اميد براي مهار آب‌هاي مرزي كشور سرمايه‌گذاري شده است.

جهانگيري با اشاره به اجراي طرح‌هاي آبرساني به ويژه در بخش روستايي كشور گفت: سالانه 100 تا 200 ميليون دلار براي اجراي طرح‌هاي آبرساني كشور از جمله مناطق روستايي اختصاص مي‌يابد كه در نوع خود بي‌سابقه است. وي عنوان كرد: با اجراي طرح‌هاي مهم آبرساني مشكل كمبود آب آشاميدني بيرجند رفع‌ مي‌شود و براي توسعه بيش از پيش خراسان جنوبي نيازمند اجراي طرح‌هاي مهم و زيرينايي هستيم. طرح آبرساني از محمدشهر به بيرجند با اعتبار 500 ميليارد ريال به بهره‌برداري رسيد و اين طرح با هدف تامين 650 ليتر بر ثانيه آب براي شهر بيرجند از سال 1394 آغاز شد و تا افق 1404 تامين آب را انجام مي‌دهد.

معاون اول رئيس جمهوري روز دوشنبه براي شركت در همايش ملي روز روستا و عشاير و افتتاح چند طرح عمراني وارد بيرجند مركز استان خراسان جنوبي شد و از سوي استاندار خراسان جنوبي و مسئولان استان مورد استقبال قرار گرفت.
تعداد بازدید: 267
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal