۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۴ خرداد
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1398/08/16 راه نجات كشور بخش خصوصي پويا و فعال در صحنه است
راه نجات كشور بخش خصوصي پويا و فعال در صحنه است
جمعي از پيمانكاران پروژه‌هاي عمراني استان با استاندار خراسان جنوبي ديدار كردند.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري، نماينده عالي دولت در استان خراسان جنوبي طي سخناني اظهار داشت: شرايط امروز كشور شرايط پيچيده و خاصي است و دولت تدبير و اميد، با چنگ و دندان كشور را مديريت مي كند.
وي افزود: درست يا غلط، درآمد كشور از طريق فروش نفت است و تحريم ها و محدوديت ها نيز روز به روز افزايش پيدا مي كند؛ بودجه 98 نيز كاملاً يك بودجه انقباضي است و دولت چاره‌اي ندارد تا بخشي از تعهدات خود را به آينده موكول كند.
معتمديان ادامه داد: در چنين شرايط دشواري مديريت استان را پذيرفتيم و در عين حال قرار نيست كار را تحت هيچ شرايطي متوقف كنيم.
استاندار خراسان جنوبي با اشاره به پروژه‌هاي عمراني در استان اظهار داشت: جهت‌گيري‌هاي ما در استان مبتني بر توسعه زيرساخت ها و پروژه هاي عمراني است و بر همين اساس پروژه راه‌آهن را كه سال ها بر زمين مانده بود احياء كرديم.
وي افزود: اين پروژه بارها طرح موضوع شده بود و قرار بود از طريق فاينانس و سرمايه گذاري شركت هاي چيني و هندي اجرايي شود كه هيچ كدام به نتيجه نرسيد. معتمديان ادامه داد: تصميم گرفتيم مسير جديدي را تعريف كنيم و براي قانع كردن دولت، رايزني هاي سنگيني صورت گرفت؛ از ديدار بنده با شخص رئيس جمهور گرفته تا دكتر نوبخت و وزير راه و شهرسازي رايزني شد تا در نهايت پروژه راه آهن كليد بخورد. اعتقاد ما اين است كه وقتي يك پروژه را زخمي كنيم خود به خود كار جلو خواهد رفت كه همين طورهم شد و توانستيم طي يك هفته 25 ميليارد تومان اعتبار جذب كنيم.
استاندار خراسان جنوبي به تخصيص هزار ميليارد تومان بودجه عمراني براي استان اشاره كرد و افزود: در پي سفر دكترنوبخت به استان و رايزني هاي مكرري كه با ايشان داشتيم، هزار ميليارد تومان اعتبار عمراني از اعتبارات ملي و مازاد بر اعتبارات موجود، تا پايان دولت به خراسان جنوبي اختصاص خواهد يافت كه تاكنون 350 ميليارد تومان آن جذب شده است.
محمدصادق معتمديان خاطرنشان كرد: بخشي از اين اعتبارات به راه‌هاي استان بازمي‌گردد و امسال 300 كيلومتر در حوزه راه در قالب 14 پروژه آغاز شده است كه 600 ميليارد تومان اعتبار اين پروژه‌هاست.
وي افزود: سال گذشته كل اعتبار راه سازي استان 60 ميليارد تومان بوده كه امسال تا اين لحظه 190 ميليارد تومان جذب اعتبار داشته يم.
نماينده عالي دولت در خراسان جنوبي خطاب به پيمانكاران استان تاكيد كرد: تمام تلاش ما اين است كه از همه ظرفيت‌هاي ملي و استاني براي توسعه استان استفاده كنيم، اما نبايد منتظر باشيم كه دولت همه امور را سامان دهد، چرا كه راه نجات كشور حضور بخش خصوصي پويا و فعال در صحنه است.
وي ادامه داد: اولويت ما در پروژه ها استفاده از ظرفيت پيمانكاران بومي است، مشروط بر اينكه شركت ها و پيمانكاران استاني نيز فعال باشند، زيرا بعضاً شاهد تغيير چندباره پيمانكاران براي يك پروژه كوچك هستيم.
معتمديان افزود: اعتبارات استان محدود است و متاسفانه پايه بودجه اي استان نيز از زمان تأسيس، ناچيز ديده شده و موجب مهاجرت برخي سرمايه‌گذاران و پيمانكاران به ساير استان‌ها شده است، بنابراين بايد از ظرفيت‌هاي ملي، منابع مالي جديدي براي توسعه استان تعريف كنيم.
گفتني است: در اين ديدار كه دو ساعت و نيم طول به طول انجاميد، پيمانكاران فعال استان، مسائل و مشكلات مربوط به حوزه كاري خود را با استاندار خراسان جنوبي درميان گذاشتند.
تعداد بازدید: 565
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal