۱۳۹۹ شنبه ۲۵ مرداد
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1398/10/15 با برنامه هاي توسعه اي استان همگام شويد
با برنامه هاي توسعه اي استان همگام شويد
اعضاي هيئت مديره سازمان نظام مهندسيِ ساختمان استان، با استاندار خراسان جنوبي ديدار كردند.

به گزارش روابط عمومي استانداري، محمدصادق معتمديان ضمن عرض تسليتِ شهادت سردار سرافراز قاسم سليماني و همراهان ايشان اظهار داشت: استان خراسان جنوبي در بخش صنعت ساختمان نيازمند توجه ويژه است.

وي ادامه داد: يكي از دلايل ركود اقتصادي در سال‌هاي اخير، ركود در بخش صنعت ساختمان است، زيرا مشاغل زيادي با آن مرتبط هستند و فعال شدن اين بخش، تاثيرات مستقيم و غيرمستقيمي بر رونق بازار خواهد گذاشت.

استاندار افزود: ساخت 10 هزار واحد مسكوني كه به همت سازمان برنامه و بودجه استان شكل گرفت، تحرك خوبي در روستاهاي استان ايجاد كرد و شاهد كاهش 5 درصدي نرخ بيكاري در استان بوديم، به نحوي كه در تامين نيروي كار و مصالح دچار مشكل شديم.

نماينده عالي دولت در استان خراسان جنوبي با اشاره به اين كه ساخت مسكن يكي از اولويت هاي دولت است، اضافه كرد: در طرح اقدام ملي مسكن، جزء استان هاي پيشرو بوديم و تعهد كرديم 12 هزار و 260 واحد مسكوني را براي استان بسازيم كه شاهد استقبال خوبي از طرف مردم نيز بوديم.

معتمديان تصريح كرد: با همكاري بنياد مستضعفان، ستاد اجرايي فرمان حضرت امام (ره) و يكي از هلدينگ هاي وابسته، يكهزار واحد مسكوني بدون نگاه انتفاعي ساخته خواهد شد كه در راستاي كمك به احداث مسكن ارزان قيمت مي باشد.

وي همچنين بر ضرورت اتمام پروژه ها و ساختمان هاي نيمه كاره ي استان تاكيد كرد و افزود: پروژه هاي ساختماني نيمه تمام كه به دليل نبود اعتبار رها شده‌اند، از موضوعاتي بود كه در سفر دكتر نوبخت به استان نيز مطرح شد و اميدواريم اين پروژه ها را با تمركز استاني و ملي، تا پايان دولت به سرانجام برسانيم.

استاندار خراسان جنوبي ادامه داد: در بخش رعايت مقررات ملي ساختمان، بايد به موضوع آموزش، ترويج و فرهنگ سازي توجه جدي نمود؛ خراسان جنوبي، استاني در معرض حوادثي همچون سيل و زلزله است و بايد مردم را از طريق مطبوعات و صدا و سيما، نسبت به رعايت قوانين، اقناع و توجيه كنيم.

محمدصادق معتمديان افزود: متاسفانه كميسيون ماده 100 به منبع درآمدي براي شهرداري ها تبديل شده و بعضا تمايل دارند تخلفات بيشتر باشد تا درآمد افزايش پيدا كند، كه اين يك فاجعه است.

وي خاطر نشان كرد: نظارت هاي صوري به عنوان يك آسيب كلي در كشور مطرح است، در حالي كه نظارت ها بايد از ابتدا تا انتها به طور مستمر انجام شود تا ايمني لازم تامين گردد.

استاندار با اشاره به نياز مركز استان به مراكز تجاري افزود: به شخصه چندين بار با بالگرد شهر بيرجند را بازديد و شاهد لكه هاي پراكنده زمين در نقاط مختلف شهر بوده‌ام؛ متاسفانه در مركز استان يك "سيتي سنتر" خوب وجود ندارد، يك مركز تجاري يا ساختمان پزشكان كامل كه از داروخانه تا آزمايشگاه نيازهاي مردم را پاسخگو باشد، پيش‌بيني نشده كه اين يك ضعف محسوب مي‌شود و ما آمادگي داريم در اين بخش از سرمايه‌گذاران، حمايت حداكثري داشته باشيم.

وي ادامه داد: توانمندسازي پيمانكاران بايد در دستور كار قرار گيرد و مي بايست با همكاري سازمان فني و حرفه‌اي، تربيت و آموزش نيروهاي صلاحيت دار دنبال شود.

معتمديان گفت: استان خراسان جنوبي از نظر درآمد در آخرين جايگاه قرار دارد و علت اصلي اين است كه سرمايه ها به استان مي آيد و از استان هم خارج مي شود، زيرا پيمانكاران بومي توانمندي نداريم و نتيجه اين مي شود كه سپرده برخي بانك ها كه از مردم استان دريافت شده، در خارج از استان سرمايه گذاري مي شود؛ و يا در بخش كشاورزي، معدني و... شاهد خام فروشي محصولات هستيم كه در اين بخش نيز آماده حمايت حداكثري از پيمانكاران و سرمايه‌گذاران بومي استان هستيم.

استاندار خراسان جنوبي با اشاره به كمبود پيمانكاران در بخش گازرساني افزود: نهضت گازرساني در استان شكل گرفته و وزير نفت نيز از پيشرفت پروژه ها تقدير كرده است كه اميدواريم تا پايان دولت، تمام روستاهاي بالاي 20 خانوار از نعمت گاز بهره مند شوند.

وي همچنين يادآور شد: طرح جامع و تفصيلي شهرهاي استان از اولويت هاي ماست، زيرا در برخي شهرها به شدت با كمبود زمين مواجه هستيم، در حالي كه بعضاً مشاهده مي شود زمين ها در بهترين نقطه فلان شهر، به دامداري و كشاورزي اختصاص داده شده كه بايد هرچه زودتر پرونده مربوط به اين موارد را تعيين تكليف كرد.

نماينده عالي دولت در استان با تقدير از تلاش هاي سازمان نظام مهندسي ساختمان استان خاطرنشان كرد: انتظار ما اين است كه با برنامه هاي توسعه اي استان، همگام و همراه شويد و پاسخگوي مطالبات مردم باشيد.

وي افزود: حق و حقوق سازمان سر جاي خودش محفوظ است، اما بايد ملاحظه اقشار مختلف مردم را داشته باشيد و ميان قشر آسيب پذير و ساير افراد جامعه، تفاوت قائل شويد.

در ابتداي اين نشست، اعضاي هيئت مديره ي سازمان نظام مهندسي ساختمان استان، ضمن ارائه گزارش عملكرد، مشكلات و پيشنهادات خود را با استاندار خراسان جنوبي در ميان گذاشتند.
تعداد بازدید: 420
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal