۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ آبان
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1396/01/30 گلوگاه هاي فسادخيز و نقاط آسيب پذير اصلاح شوند
گلوگاه هاي فسادخيز و نقاط آسيب پذير اصلاح شوند
استاندار خراسان جنوبي كه صبح امروز در جلسه ستاد صيانت از حريم امنيت عمومي و حقوق شهروندي سخن مي گفت با بيان اين مطلب، افزود: دستگاه ها و نهادهاي ذيل قواي سه گانه كشور بايد نقاط آسيب پذير و گلوگاه هاي فسادخيز را شناسايي و نحوه ارائه خدمات را به لحاظ كمي و كيفي اصلاح كنند.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي؛ سيد علي اكبر پرويزي با اشاره به اينكه مردم براي گرفتن خدمات از برخي دستگاه ها و نهادها مي بايست چندين ماه در نوبت قرار داشته باشند، تصريح كرد: در صورتي كه با تغيير ضوابط و قوانين باز هم اين رويه ها تغيير نكنند، مسلماً اشخاصي كه اين خدمات را ارائه مي كنند، مقصر بوده و بايد جابجا شوند.
استاندار خراسان جنوبي ، با تاكيد بر حفظ حقوق شهروندي و صيانت از حريم شخصي و امنيت عمومي، خاطر نشان كرد: دولت و ساير قوا بر اساس اصول قانون اساسي و ديگر قوانين جاري كشور، شرايط لازم براي گسترش آگاهي شهروندان از حقوق قانوني خود را فراهم كنند.
پرويزي، با بيان اينكه يكي از مشكلات مردم در گذشته، ضرورت مراجعه حضوري به ادارات براي انجام امور بود، تصريح كرد: مراجعه حضوري و عدم آشنايي شهروندان با ضوابط و قوانيني كه انجام امور اداري را تسهيل مي كنند، چالش هاي بسياري را ايجاد كرده؛ از اين رو در صورت شفافيت بيشتر قوانين در قواي سه گانه، مردم با مشكلات كمتري مواجه خواهند شد.
پرويزي، روند برخي استعلام ها و وجود بخشنامه هاي زائد را براي كشور مضر دانست و افزود: به عنوان نمونه در استان خراسان جنوبي به دليل شرايط جغرافيايي، برخي مباحث به هيچ وجه موضوعيت ندارد، ليكن تلاشي نيز براي اصلاح و يا تفويض اختيارات جهت تسهيل امور و كسب رضايت ارباب رجوع صورت نپذيرفته است.
مقام عالي دولت در استان، در بخش پاياني سخنان خود با اشاره به اينكه در دولت تدبير و اميد، بيش از 100 مورد اختيارات به استان ها تفويض شده است، خاطر نشان كرد: ديده مي شود در تعدادي از ادارات شهرستاني، اخذ استعلامات به ادارات كل استاني ارسال مي شود كه اين روند مردم را دچار سردرگمي مي كند؛ از اين رو لازم است قوانين دست و پا گير حذف شوند.
بر پايه اين گزارش، نخستين جلسه ستاد صيانت از حريم امنيت عمومي و حقوق شهروندي استان در سال جديد، صبح امروز به رياست استاندار و با حضور معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري، بازرسين ستاد مركزي صيانت وزارت كشور، فرمانداران و مديران كل عضو ستاد برگزار شد.
تعداد بازدید: 156
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
 
نشاني: استان خراسان جنوبي، شهرستان بيرجند ،خيابان مدرس، روبروي سيلو، استانداري خراسان جنوبي
پيام گير: داخلي مورد نظر+32386(056)     دورنگار: 32386190(056) كانال تلگرامي : sko_ir@
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري خراسان جنوبي ميباشد.
Powered by DorsaPortal