۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ آبان
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1396/01/30 اقدامات مناسبي براي ايجاد زيرساخت هاي سرمايه گذاري در استان انجام شده است
اقدامات مناسبي براي ايجاد زيرساخت هاي سرمايه گذاري در استان انجام شده است

استاندار خراسان جنوبي كه صبح امروز دركنفرانس فرصت ها و محدوديت هاي سرمايه گذاري در حوزه صنعت سخن مي گفت، با بيان اين مطلب افزود: دولت تدبير و اميد اقدامات بسيار مناسبي براي توسعه سرمايه گذاري و حمايت از سرمايه گذاران به انجام رسانده است.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي، سيد علي اكبر پرويزي، با بيان اينكه اقدامات مناسبي براي ايجاد زيرساخت هاي سرمايه گذاري در استان انجام شده است، گفت: در بخش هاي مختلفي نظير راه، آب، برق، گاز و نيز معادن اقدامات بسيار مناسبي صورت گرفته كه اميدواريم هر چه سريعتر به نتيجه برسد.
وي با بيان اينكه اطلس معدني استان در حال تهيه و تدوين است، گفت: در حال حاضر تمامي در شهرستان هاي استان يا شبكه گاز اجرا شده و يا در حال اجرا است ، اين در حاليست كه گاز به عنوان يك زيرساخت مهم در حوزه سرمايه گذاري مورد توجه است.
مقام عالي دولت در استان، با بيان اينكه در حوزه ريل و اتصال استان به شبكه سراسري راه آهن اقدامات خوبي به انجام رسيده است ، گفت: اميد است فاز اول پروژه راه آهن بيرجند-كال شور هر چه سريعتر وارد عمليات اجرايي شود.
پرويزي، ادامه داد: آگهي مناقصه خريد تضميني آب براي خراسان جنوبي به زودي از طرف وزارت نيرو منتشر مي شود كه اين امر مي تواند نويد بخش تامين 45 ميليون متر مكعب آب شرب براي 30 تا 35 سال آينده استان باشد.
وي استفاده از انرژي هاي نو را مورد تاكيد قرار داد و افزود: سه نقطه در استان در اين زمينه در نظر گرفته شده بود كه دو نقطه آن تعيين تكليف و جانمايي شده است كه اميدواريم با جانمايي نقطه سوم اين امر نيز هر چه سريعتر به نتيجه رسيده و اجرايي گردد.
استاندارخراسان جنوبي، تامين زيرساخت هاي سرمايه گذاري را بخش اندكي از كار دانست و تصريح كرد: بخش اعظمي از كار سرمايه گذاري و رونق اقتصادي در اين حوزه مربوط به ثبات و آرامش در بازار وايجاد اعتماد و اطمينان در سرمايه گذاران و فعالين بخش هاي اقتصادي به منظور انجام سرمايه گذاري است كه در دولت يازدهم اقدامات خوبي نيز در اين زمينه صورت گرفته است.
پرويزي، ادامه داد: دولت تدبير و اميد تمام تلاش خود را در راستاي ايجاد آرامش در بازار ارز، كاهش تورم، كاهش نرخ سود تسهيلات بانكي و حدف قوانين و مقررات مزاحم در زمينه هاي سرمايه گذاري و كسب و كار به انجام رسانده است.
وي اصلاح روابط سياسي با كشورهاي جهان را از ديگر اقدامات دولت تدبير و اميد دانست و تصريح كرد: توسعه روابط سياسي لازمه رونق اقتصادي و توسعه فضاي كسب و كار و سرمايه گذاري خارجي است كه خوشبختانه در اين زمينه نيز توفيقات بسيار مناسبي حاصل شده است.
وي توسعه صادرات را از ديگر ملزومات رشد اقتصادي در داخل دانست و تصريح كرد: بعد از 60 سال براي اولين بار ميزان صادرات غير نفتي ايران از صادرات مشتقات نفتي فزوني گرفت كه اين امر نويد بخش شكوفايي اقتصادي و رونق در فضاي اقتصادي كشور است.
وي در پايان صمن دعوت از سرمايه گذاران به منظور حضور در استان خراسان جنوبي، گفت: آماده هرگونه مساعدت و كمك در اين زمينه به منظور حمايت از سرمايه گذاران در بخش هاي مختلف هستيم.
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 114
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
 
نشاني: استان خراسان جنوبي، شهرستان بيرجند ،خيابان مدرس، روبروي سيلو، استانداري خراسان جنوبي
پيام گير: داخلي مورد نظر+32386(056)     دورنگار: 32386190(056) كانال تلگرامي : sko_ir@
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري خراسان جنوبي ميباشد.
Powered by DorsaPortal