۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ آبان
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1396/08/22 سياست بر مبناي حق مداري بالاترين ارزش است
سياست بر مبناي حق مداري بالاترين ارزش است
استاندار خراسان جنوبي كه در جمع حاميان دولت در شهرستان سربيشه سخن مي گفت، با بيان اين مطلب افزود: سياست را همواره بر مبناي حق مداري به عنوان بالاترين ارزش مورد توجه قرار دهيد چرا كه حق جويي و حق طلبي ، مقدس ترين معياري است كه در ذات و سرشت همه انسان ها وفطرت هاي پاك و سالم وجود دارد.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري ، استاندار خراسان جنوبي ، با بيان اينكه همه بايد در كنار هم براي توسعه استان و شهرستان تلاش كنيم، گفت: حسب فرمايش رئيس جمهور محترم امروز و در شرايط فعلي ملي ، منطقه اي و بين المللي، افتراق و دو دستگي حرام و همبستگي ملي و انسجام اجتماعي بر همگان واجب است.
مروج الشريعه، با بيان اينكه همه تفكرات سياسي، در توسعه منطقه بايد دخيل باشند،تصريح كرد: شما حاميان دولت بايد از تمامي گروه هاي مرجع و صاحبان قدرت در قواي مختلف از جمله نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي براي توسعه شهرستان بويژه توسعه اقتصادي شهرستان براي كار آفريني بيشتر استفاده كنيد و در كنار يكديگر فارغ از تفاوت هاي سياسي، براي رسيدن به اهداف توسعه اي بيش از پيش تلاش كنيد.
وي اجراي منشور دوباره ايران جناب آقاي رئيس جمهور را از اولويت هاي مهم كاري دولت در استان بر شمرد و گفت: اين منشور بهترين و اساسي ترين نسخه اي است كه مي توان براي توسعه متوازن در تمامي بخش هاي اقتصادي، اجتماعي ، فرهنگي، حقوق شهروندي، عزت ملي و... مورد توجه قرار داد.
مقام عالي دولت در استان، ادامه داد: پيشنهادات توسعه اي خود را با مبنا قرار دادن توانمندي ها و ظرفيت هاي شهرستان، به مسئولين استاني پيشنهاد كنيد تا بتوان در جهت اجرايي كردن آنها بر اساس امكانات و ظرفيت هاي استاني اقدام كرد.
مروج الشريعه ، تقويت بنيان هاي اقتصادي را مهم ترين وظيفه فعالين سياسي دانست و افزود: ادامه راه و روش اعتدال در گرو تقويت بنيان هاي اقتصادي و به تبع آن توسعه فرهنگي ، اجتماعي و سياسي و رسيدن به اهداف توسعه جامع استان است كه مردم به آنها در انتخابات اخير راي داده اند.
وي با بيان اينكه فضاي حاكم در استان در بعد امنيتي فضايي مطلوب و مناسب است گفت: بايد قدر اين شرايط را بدانيم و با درك وظيفه خطير خود در شرايط فعلي، با پيروي از منويات رهبر معظم انقلاب در جهت اجرايي كردن سياست هاي دولت تدبير و اميد در حوزه معيشت مردم، توسعه اقتصادي و نيز ايجاد اشتغال كه جزو مهمترين دغدغه هاي نظام و دولت است، گام بر داريم.
استاندار خراسان جنوبي، توسعه متوازن را به عنوان يك اصل مورد توجه قرار داد و گفت: شما حاميان دولت در واقع حاميان مردم هستيد، كه بايد با افزايش قدرت مطالبه گري خود به دنبال تامين نيازمندي هاي منطقه در قالب وجوه توسعه همه جانبه استان باشيد.
وي وجود مردم متدين و هميشه در صحنه را از ديگر ظرفيت هاي استان خراسان جنوبي برشمرد و افزود: تدين مردم اين استان به عنوان سپري بزرگ به منظور جلوگيري از ورود آسيب ها و ناهنجاري هاي اجتماعي به داخل خانواده ها عمل كرده كه به عنوان يك نعمت بايد آن را قدر دانست.
استاندار خراسان جنوبي، حمايت از سرمايه گذاري در استان را از ديگر اولويت هاي كاري دانست و گفت: ايجاد مناطق ويژه اقتصادي در استان را در راستاي تسهيل امر سرمايه گذاري در دستور كار قرار داده ايم كه اميد است به نتايج مورد نظر دست پيدا كنيم.
مروج الشريعه، وجود محصولات استراتژيك در استان از جمله زرشك و زعفران و عناب را مورد تاكيد قرار داد و افزود: ايجاد مركز تحقيقات زرشك و نيز مركز تحقيقات عناب با همكاري جهاد دانشگاهي در استان را به عنوان دو نياز مهم استان در جهت برندسازي محصولات استراتژيك در دستور كار داريم.
اين گزارش حاكيست؛ در اين جلسه تني چند از حاميان دولت در شهرستان سربيشه به ارائه نقطه نظرات ، ديدگاه ها و مسائل و مشكلات خود پرداختند.
 
 
تعداد بازدید: 76
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
 
نشاني: استان خراسان جنوبي، شهرستان بيرجند ،خيابان مدرس، خيابان امام موسي صدر شرقي، استانداري خراسان جنوبي
پيام گير: 32386000(056)     دورنگار: 32386190(056)
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري خراسان جنوبي ميباشد.
Powered by DorsaPortal