۱۳۹۷ سه شنبه ۱ آبان
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1396/08/23 كنترل هاي هوشمندوسيستماتيك در بازار از مهمترين روشهاي پيشگيري از قاچاق كالاست
كنترل هاي هوشمندوسيستماتيك در بازار از مهمترين روشهاي پيشگيري از قاچاق كالاست
استاندار خراسان جنوبي كه ظهر امروز در جلسه كميسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان سخن مي گفت با بيان اين مطلب، افزود: يكي از مهمترين روش هاي كاهش معضل قاچاق كالا در بازار ، وجود كنترل هاي هوشمند، هدفمند و سيستماتيك است.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري ، استاندار خراسان جنوبي ، ادامه داد: تا زمانيكه هزينه هاي قاچاق براي قاچاقچيان افزايش پيدا نكند و مبادرت به اين امر براي آنان هم چنان داراي ارزش افزوده باشد، نمي توان انتظار داشت كه پديده شوم قاچاق كالا به سرعت از بين برود.
وي ارائه برنامه اي مدون در اين زمينه را از ديگر ملزومات مورد نياز براي كاهش معضل قاچاق دانست و تصريح كرد: كميته هاي زيرمجموعه اين كميسيون نسبت به ارائه پيشنهادات كاربردي متناسب با نياز روز و منابع و امكاناتي كه در اختيار دارند، اقدامات لازم را صورت دهند.
مقام عالي دولت در استان، به برخي خلاءهاي قانوني در اين رابطه اشاره كرد و ادامه داد: متاسفانه برخي خلاءهاي قانوني كه در مباحث اقتصادي وجود دارد زمينه هاي سوء استفاده و نيز بروز پديده قاچاق را بيش از پيش فراهم مي نمايد كه در اين زمينه نيز بايد اصلاحاتي در قوانين و اسناد بالادستي صورت گيرد.
مروج الشريعه، خاطر نشان ساخت: تا زمانيكه كه اشتغال و كارآفريني در مسير درست خود قرار نگيرد نمي توان انتظار داشت كه برنامه هاي مبارزه اي در حوزه قاچاق كالا به نتيجه مورد نظر ختم شود.
وي فروش سوخت به افغانستان را مورد تاكيد قرار داد و افزود: با توجه به نيازي كه به سوخت در آن سوي مرز در كشور افغانستان وجود دارد بايد زمينه هاي فروش سوخت چه از طريق خرده فروشي و چه از طريق قرار دادن آن در سبد فروش سوخت مرزنشينان، فراهم گردد.
مقام عالي دولت در استان خاطر نشان ساخت: بازگشايي ساير معابر استان مي تواند باعث سالم سازي اقتصاد استان شود.
مروج الشريعه، بااشاره به اينكه زيرساخت هاي سخت و نرم افزاري در حوزه پيشگيري از ورود كالاي قاچاق به استان در مرز و ساير گذرگاه هاي استان بايد فراهم گردد، يادآورشد: توسعه اقتصاد مرز در فاز اول نيازمند نهادهاي موجهي است كه به لحاظ امنيتي، قانوني و حقوقي داراي شرايط لازم باشند.
استاندار خراسان جنوبي عدم سخت گيري در حوزه قرنطينه هاي دامي و غير دامي را مورد تاكيد قرار دا د و افزود: قرنطينه هايي كه وجود دارد بايد در كوتاه ترين زمان ممكن به انجام برسد و زمينه هاي تسهيل و تسريع امور را فراهم نمايد؛ از اين رو بايد از سخت گيري هاي بي مورد كه موجب معطلي امور مي گردد به جد پرهيز نمود.
مروج الشريعه ، با بيان اينكه بايد كاري كنيم تمام وجوه دريافتي و درآمدي مرز به صورت تمام و كمال به استان برگرددگفت: انجام فعاليتهاي روزمره در قالب وظايف و ماموريت هاي دستگاههاي اجرايي بعنوان برنامه عملياتي مبارزه با قاچاق كالا و ارز پذيرفته نيست.
مروج الشريعه، برگزاري منظم جلسات كميسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز را مورد تاكيد قرار داد و افزود: در اين جلسات اولويت هاي كاري توسط كميته هاي زيرمجموعه مورد كارشناسي قرار گرفته و ييشنهادات اجرايي به جلسات كميسيون ارائه گردد.
 
 
تعداد بازدید: 59
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
 
نشاني: استان خراسان جنوبي، شهرستان بيرجند ،خيابان مدرس، خيابان امام موسي صدر شرقي، استانداري خراسان جنوبي
پيام گير: 32386000(056)     دورنگار: 32386190(056)
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري خراسان جنوبي ميباشد.
Powered by DorsaPortal