۱۴۰۰ جمعه ۱۲ آذر
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1400/09/04 طرح جهش تولید مسکن از مهمترین راهبردهای اجرایی دولت سیزدهم می باشد که مقرر است سالیانه یک میلیون مسکن احداث گردد
طرح جهش تولید مسکن از مهمترین راهبردهای اجرایی دولت سیزدهم می باشد که مقرر است سالیانه یک میلیون مسکن احداث گردد

مهندس کریمی فرماندار قائنات در جلسه شورای مسکن شهرستان قائنات، با بیان اینکه، طرح جهش تولید مسکن از مهمترین راهبردهای اجرایی دولت سیزدهم می باشد که مقرر است سالیانه یک میلیون مسکن احداث گردد؛ اظهار داشت: همه دستگاه های اجرایی ملزم می باشند از تمامی امکانات و ظرفیت های قانونی در راستای اجرایی شدن طرح جهش تولید مسکن به درستی استفاده نمایند.

فرماندار و رئیس شورای مسکن شهرستان با اشاره به اینکه شهروندان شهرهای خضری دشت بیاض، نیمبلوک، آرین شهر و اسفدن می توانند در سامانه ثبت نام نمایند، گفت: 42 هکتار توافق با مالکین اراضی شهر قائن انجام شده که امیدواریم ظرف 3 ماه آینده امکان ثبت نام برای شهروندان قائن نیز فراهم شود.

کریمی، افزود:یک سری وظایف و نقاط قوت در طرح جهش تولید مسکن مشخص گردیده است. من جمله:

1-برخورداری مالکان از تسهیلات طرح جهش تولید مسکن در صورت عدم قرمز بودن فرم جیم آنان بدون سپرده گذاری

2-صدور پیش پروانه توسط شهرداری ها در کمتر از یک ماه و صدور پروانه در کمتر از 3 ماه

3-صدور پروانه رایگان برای خانواده های تحت پوشش نهادهای حمایتی

4-تخفیف 30 درصد پروانه ساختمانی

5-تخفیف 50 درصد هزینه های نظام مهندسی

6-پرداخت 300 میلیون تومان تسهیلات برای ساکنین شهرهای شهرستان و 250 میلیون تومان برای روستا ها

مهندس کریمی فرماندار همچنین، بیان داشت: رفع مشکل مسکن شهر قائن در طرح جهش تولید مسکن نیازمند به همراهی مالکینی است که دارای اراضی مستعد در محدوده و حریم شهر می باشد. لذا یکی از مهمترین دلایل عدم تأمین زمین توسط دولت برای ساخت و ساز مسکن در شهر قائن، عدم وجود اراضی دولتی است که می بایست در تأمین زمین با مالکین توافق گردد. بدین منظور تأکید می گردد؛ مالکین اراضی در راستای ساخت مسکن و ایجاد ارزش افزوده هر چه سریعتر با اداره راه و شهرسازی شهرستان قائنات توافق نمایند.

رئیس شورای مسکن شهرستان قائنات، اظهار داشت: طرح جامع شهر قائن در حال بازنگری است. در صورت تعیین مرز محدوده خدماتی شهر، امکان ورود به محدوده خدماتی امکان پذیر نیست.

 
 
 
تعداد بازدید: 113
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal