۱۴۰۱ يکشنبه ۵ تير
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1401/04/02 دوره های آموزشی لازم به عموم شهروندان در جهت ارتقای سطح آگاهی مقابله با حیوانات ناقل بیماری برگزار شود
دوره های آموزشی لازم به عموم شهروندان در جهت ارتقای سطح آگاهی مقابله با حیوانات ناقل بیماری برگزار شود


سرپرست فرمانداری خوسف گفت: جمعیت هلال احمر، دامپزشکی و محیط زیست بر اساس یک برنامه زمان بندی دوره های آموزشی در جهت ارتقاء سطح آگاهی مردم در مقابله با حیوانات ناقل بیماری برگزار نمایند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان خوسف، محمد علی ایمانی سرپرست فرمانداری در "کارگروه کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری به انسان" با اشاره به رعب وحشت و خطرات ناشی از تردد سگ ها در سطح شهرستان و نارضایتی شهروندان اظهار داشت: زنده گیری و انتقال به مراکز نگهداری حیوانات توسط شهرداری و دهیاری ها انجام و عقیم سازی در این مراکز جهت کاهش جمعیت آنها صورت پذیرد.

سرپرست فرمانداری خوسف یاد آور شد : نگهداری سگ‌های خانگی و همچنین شرایط و ضوابط مربوط به نگهداری سگ های خانگی باید در چهارچوب قانون و براساس یک ضابطه مشخص انجام شود و موارد غیر قانونی به دستگاه ذی ربط اعلام شود.

ایمانی افزود : اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در سطح شهرستان در بین دامداران انجام شود و برابر قانون اگر سگی در داخل شهر رویت شود جمع آوری شود.

فرمانداری خوسف اظهار داشت: در راستای مقابله با حیوانات هیبریدی بر اساس دستورالعمل ابلاغی سازمان محیط زیست اقدامات لازم صورت پذیرد.

در این جلسه اعضای کارگروه گزارشی از مصوبات جلسه قبل و اقدامات انجام شده در رابطه با جمع آوری سگ های بدون صاحب ارائه دادند.

گفتنی است پیگیری آخرین وضعیت اجرایی مصوبات جلسات قبل ، معرفی مراکز تکثیر و پرورش سگ ها به محیط زیست، برگزاری دوره های آموزش ، معرفی پیمانکار جدید جهت زنده گیری سگ ها، واکسیناسیون کادر اجرایی مقابله با حیوانات ناقل بیماری ،معرفی دهیاران برای شرکت در جلسات کارگروه، تعیین کشتارگاه جهت ذبح دام در عید سعید قربان از جمله مصوبات این جلسه بود.
تعداد بازدید: 35
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal