۱۴۰۲ يکشنبه ۲ مهر
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1402/06/28 برگزاری جلسه برنامه ریزی گرامیداشت هفته فرهنگی استان و روز خوسف
برگزاری جلسه برنامه ریزی گرامیداشت هفته فرهنگی استان و روز خوسف
جلسه برنامه ریزی گرامیداشت هفته فرهنگی استان و روز خوسف به ریاست معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار و باحضور امام جمعه خوسف و اعضای این جلسه در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان خوسف ؛ امام جمعه خوسف در این جلسه با بیان اینکه فرهنگ به مثابه هوایی است که انسان در آن تنفس می کند ، افزود : فرهنگ برای اینکه ارزشمند تلقی شود باید براساس شاخصه هایی همچون خداباوری، اعتقادات و مولفه هایی که انسان را به خدا وصل می کند شکل گیرد.

حجت الاسلام اسماعیلی با اشاره به مسئولیت شرعی و قانونی در قبال فرهنگ عمومی از لسان مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی ) اظهار داشت : باید نسبت به فرهنگ هزینه نماییم چراکه دشمن در خصوص فرهنگ مردم به صورت هدفمند در حال هزینه کردن است .

امام جمعه خوسف با تبیین شاخصه ها و مولفه های فرهنگی شهرستان خوسف به شخصیت هایی نظیر ابن حسام خوسفی ، دکتر شکوهی پدر علم تعلیم و تربیت و خاندان معزز عبادی اشاره کرد و خاطر نشان ساخت : این معنویت ها باید حفظ شود چرا که شیوه و سبک زندگی آنها ما را به خدا باوری و خدا محوری می رساند.

امام جمعه خوسف در پایان با تاکید برمسئولیت ما در قبال فرهنگ جامعه و توجه به غنای  مسائل فرهنگی و کار عمیق و دقیق در این حوزه ، خواستار معرفی همه شخصیت ها و مفاخر شهرستان در روز فرهنگ شهرستان شد.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداردر این جلسه به تاکید رهبر معظم انقلاب در خصوص وظیفه دولت و مسئولان در قبال جریان فرهنگ عمومی جامعه اشاره کرد و افزود : همه ما در قبال فرهنگ عامه جامعه مسئول هستیم و نظام مقدس جمهوری اسلامی نمی تواند نسبت به فرهنگ عمومی جامعه بی تفاوت باشد.

محمد محمدیان فر با تبیین فرهنگ غنی جامعه اسلامی ایران ، یادآور شد : دشمن از ادوار  گذشته درصدد تضعیف و استحاله فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی ما است و تهاجم و شبیخون فرهنگی ابزار مهمی در جنگ ترکیبی دشمن است که در برابر این حربه های دشمن باید هوشیارانه عمل کرد.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره  به فرهنگ غنی شهرستان خوسف در عرصه های مختلف بر معرفی هر چه بهتر ظرفیت ها  و مفاخر در هفته فرهنگی شهرستان تاکید کرد.

معاون فرماندار با اشاره به نامگذاری 28 آبان روز وفات ابن حسام خوسفی شاعر حماسی سرای منطقه  در شورای فرهنگ فرهنگ عمومی استان به روز خوسف ، خواستار برنامه ریزی در خصوص هر چه باشکوهتر شدن مراسم این روز شد.
 
 

تعداد بازدید: 45
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal