۱۴۰۲ دوشنبه ۱۵ خرداد
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1401/12/27 جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان فردوس
جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان فردوس
فرماندار شهرستان فردوس در این جلسه گفت : اگر به سه کلمه پر معنا که مقام معظم رهبری برای قشر نوجوان و دانش آموز ما گفتند توجه شود خیلی از مسائل حوزه آموزش و پرورش حل خواهد شد و آن توجه به سه مورد (تحصیل ، تهذیب ، ورزش) است که میتواند باعث ایجاد تحول ویژه شود .
 
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان اظهار نمود : با مشارکت تمامی زیرمجموعه های متولی آموزش و پرورش باید در زیرساخت فرهنگی در مجموعه آموزش و پرورش کارهای ویژه‌ای انجام شود.
 
فرماندار فردوس ادامه داد : شرایط سختی در بحث نیروی انسانی در آموزش و پرورش پیش رو داریم لذا باید در جهت جبران نیروی انسانی از امتیازاتی که دولت برای جبران این کمبود قرار می‌دهد نهایت استفاده را ببریم .
 
روشن افزود : در بحث سند تحول اقدامات خوبی صورت گرفته ولی هنوز به سرانجام نرسیده و می‌طلبد زیرساخت های سند تحول که بعنوان اولویت اول آموزش و پرورش مطرح است، فراهم و مورد توجه قرار گیرد .
 
وی گفت : فردوس در مسیر گردشگری و در مسیر7 استان به سمت مشهدالرضا است ولی ستاد اسکان آن در شان و جایگاه فرهنگیان نیست و لازم است با پیش‌بینی اعتبار لازم و ساماندهی این مرکز مکان ویژه‌ای برای ستاد اسکان پایه ریزی شود.
 
مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز گفت : آموزش و پروش گسترده ترین سازمان اداری و جمعیتی کشور است که تمام خانواده ها با آن سر و کار دارند و بر همین اساس سند تحول در آن مطرح و برای این موضوع باید تمامی دستگاه ها به کمک آموزش و پرورش بیایند .
 
موسوی نژاد افزود :در مهر 1402 بیشترین مشکل تامین نیرو را داریم که تعداد 1986 در سطح استان بازنشست خواهند شد و به همین جهت نیاز است معلمین محترمی که در شرف بازنشستگی هستند یکسال دیگر در مجموعه بمانند تا این کمبود جبران گردد .
 
وی از برپایی نمایشگاه دستاوردهای انقلاب تقدیر نمود و افزود : این نمایشگاه که بصورت علمی و عملی در دهه فجر راه‌اندازی و بصورت دانش آموز محور برگزار گردید، در سطح استان منحصر بفرد بود .
 
مدیرکل آموزش و پرورش ادامه داد : امتحانات نهایی بسیار حائز اهمیت بوده و نیاز است با حساسیت ویژه‌ای این موضوع در سطح شهرستان اجرایی شود .
 
در ادامه دستورکار جلسه مطرح و مورد بررسی اعضای شورای آموزش و پرورش قرار گرفت؛
استفاده از ظرفیت خیرین بنیاد برکت، بنیاد علوی و سایر خیرین جهت ساخت مدارس تخریبی شهرستان
برنامه ریزی جهت رفع مشکل کمبود نیروی انسانی در سال تحصیلی 1403-1402
اختصاص اعتبار ویژه به ستاد اسکان مرکزی شهرستان فردوس از طریق استانداری یا اداره کل
حمایت از دانش آموزان راه یافته به المپیاد کشوری جهت تامین استاد و تهیه محتوای رشته ها
 
تعداد بازدید: 206
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal