۱۳۹۹ دوشنبه ۵ آبان
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1399/07/20 آخرین شهر استان، تحت پوشش دیجیتال قرار گرفت
آخرین شهر استان، تحت پوشش دیجیتال قرار گرفت
استاندار خراسان جنوبی گفت: گزیک به عنوان آخرین شهر استان، امروز تحت پوشش دیجیتال قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ معتمدیان با بیان این مطلب در مراسم افتتاح همزمان 9 ایستگاه دیجیتال در 5 شهرستان درمیان، سربیشه، زیرکوه، قاینات و خوسف، خاطر نشان کرد: موضوع ضریب نفوذ دیجیتال از شاخص های 15 گانه ای بود که در بحث تدوین سندهای توسعه میان مدت شهرستان های استان مدنظر قرار گرفت.
وی با اشاره این که در سال 97 در بحث ضریب نفوذ دیجیتال در استان، رتبه 31 را در کشور داشتیم، تصریح نمود: شهرستان درمیان نیز کمترین میزان برخورداری را در این زمینه داشت.
به گفته وی؛ در راستای جبران این عقب ماندگی ها، تفاهم نامه ای با سازمان صدا و سیما به امضا رساندیم و مقرر شد در قالب یک کار مشترک طی دو سال در زمینه برخورداری از دیجیتال به میانگین کشوری برسیم.
استاندار با تأکید بر این که با توجه به وضعیت اعتباری موجود و با لحاظ حجم عقب افتادگی ها، این کار در شروع راه بعید به نظر می رسید، اظهار داشت: با همت مدیران استان، عملیات اجرایی ساخت ابنیه مورد نیاز و نصب فرستنده به سرعت پیش رفت و ما توانستیم معادل 12 سال گذشته، طی دو سال 97 ایستگاه را در مناطق مرزی، روستایی و صعب العبور نصب و راه اندازی کنیم.
معتمدیان متدکر شد: در حال حاضر با ایجاد 139 ایستگاه فرستنده دیجیتال، ضریب نفوذ استان به 95 درصد رسیده و با هدف گذاری هایی که انجام شده است، طی دو ماه آینده به میانگین کشوری می رسیم.
وی با بیان این که این موفقیت نتیجه تلاش صدا و سیماست، خاطرنشان کرد:نقش دهیاران، بخشداران و فرمانداران نیز در این زمینه غیرقابل انکار است.
استاندار متذکر شد: تأمین زیرساخت ها، برقرسانی، ایجاد جاده دسترسی، تهیه مصالح مورد نیاز و... از جمله وظایفی است که دهیاران و بخشداران و فرمانداران به عهده داشته اند که به خوبی هم محقق شده است.
معتمدیان تأکید کرد: به منظور تحقق این برنامه از ظرفیت خیرین و نهادهای حاکمیتی نیز استفاده کردیم، به گونه ای که در تأمین زیرساخت های همین پروژه، سپاه پاسداران همراهی خوبی داشته است.
وی متذکر شد: پیام روشن اقدامات اخیر استان این است که در سخت ترین شرایط اعتباری می توان با استفاده از ظرفیت های موجود، گام های بلندی برداشت.
به گفته وی؛ اگر همت باشد و مدیران روحیه جهادی، همراهی و برادری داشته باشند، تمام کارهای سختی که سال ها به زمین مانده، در کمترین فرصت به نتیجه می رسد.
شایان ذکر است: امروز و طی مراسمی با حضور جمعی از مدیران استانی و شهرستانی، به منظور برخورداری 4 هزار و 665 نفر در 23 روستای 5 شهرستان درمیان، سربیشه، زیرکوه، قاینات و خوسف، به طور همزمان 9 ایستگاه دیجیتال به بهره برداری رسید و فرستنده اف ام شهر گزیک نیز افتتاح شد.
با راه اندازی این فرستنده، جمعیت 5 هزار و 400 نفری ساکن در شهر گزیک و روستاهای آواز، نصرالدین، آبگرم و بخشی از جاده مرزی گزیک از برنامه‌های 6 شبکه استانی، جوان، معارف، قرآن، پیام و فرهنگ بهره مند می شوند.
تعداد بازدید: 79
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal