۱۳۹۹ يکشنبه ۹ آذر
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1399/08/30 لزوم توجه به صنایع فرآوری در خوسف
لزوم توجه به صنایع فرآوری در خوسف
استاندار خراسان جنوبی بر لزوم توجه به صنایع فرآوری کشاورزی و معدنی در خوسف تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ ملانوری با تأکید بر این مطلب در نشست کاری با فرماندار خوسف خاطر نشان کرد: با توجه به ظرفیت های معدنی بسیار خوبی که در خوسف وجود دارد، احداث و راه اندازی واحدهای فرآوری این کانی ها باید مورد توجه قرار گیرد.
وی ادامه داد: در بحث محصولات کشاورزی هم با عنایت به این که این شهرستان در تولید عناب و گل نرگس و همچنین گلخانه، قابلیت های منحصر به فردی دارد ، باید به توسعه شرایط موجود و راه اندازی صنایع فرآوری توجه شود.
به گفته وی؛ ایجاد و راه اندازی صنایع فرآوری، ضمن این که ارزش افزوده محصولات را بیشتر می کند، در بالا بردن سطح درآمدی مردم نیز مؤثر است.
استاندار با اشاره به مطالبه مردم، تصریح نمود: ضمن سرعت بخشیدن به روند اجرای پروژه بیمارستان که بیش از 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، باید دی کلینیک هایی در شهرستان احداث شود تا مردم در بحث درمان نیازی به مراجعه به مرکز استان نداشته باشند.
ملانوری به وضعیت اشتغال شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: خوسف با رقم 4 درصد، کمترین نرخ بیکاری را در استان دارد و چنانچه به استعدادهای آن توجه شود، اشتغالزایی بیشتری به همراه خواهد داشت.
وی متذکر شد: جبران کاستی های موجود در زمینه پوشش دیجیتال و  اینترنت و تلفن همراه نیز مساعدت مجموعه های متولی را می طلبد.
به گفته وی؛ تردد روزانه بیش از 2 هزار کامیون در محورهای شهرستان، توسعه زیرساخت های حمل و نقل و بهسازی راه ها را می طلبد.
استاندار در ادامه از شهر جدیدالتأسیس ماژان گفت و بر جذب جمعیت به جهت توسعه هر چه بیشتر بخش ماژان تأکید کرد.
ملانوری، لزوم توجه بیشتر شهرداری بر فضاسازی، زیبا سازی و توسعه شهر را نیز خواستار شد.
وی از وضعیت طرح فاضلاب شهر جویا شد و بر لزوم پیگیری اختصاص ردیف اعتباری خاص برای سرعت بخشیدن به این پروژه تأکید نمود.
آخوندی فرماندار شهرستان نیز در این دیدار ضمن اشاره به شرایط و وضعیت موجود، از توانمندی ها و مزایای رقابتی از جمله عناب، پنبه مله، گل نرگس، محصولات باغی و دامی گفت.
وی مجاورت با مرکز استان و همچنین دق اکبر آباد، خور،
روستای آرک و...را از ظرفیت های بسیار خوب شهرستان برای جذب گردشگر عنوان کرد.
وجود 37 معدن بزرگ با ظرفیت اشتغال بالا، فعال بودن صنایع مهمی همچون طلا، چدن و مس، وجود جامعه عشایری قابل توجه و پرورش جمعیت بالای شتر نیز از دیگر قابلیت هایی بود که فرماندار به آنها اشاره کرد.
آخوندی تأکید کرد: علیرغم استعدادهای معدنی فراوان از جمله مس قلعه زری، طلای کودکان، شادان و هیرد اما متأسفانه این شهرستان از حمایت های ایمیدرو بی بهره مانده است.
وی با اشاره به وضعیت تردد خودروهای سنگین و موقعیت جغرافیایی شهرستان از استاندار خواست احداث جاده خوسف به نای بند را در اولویت امور قرار دهد تا ضمن ایمن سازی محورها، مسافت تردد خودروها 120 کیلومتر کوتاه تر شده و مباحث اقتصادی نیز تقویت گردند.
تعداد بازدید: 92
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal