۱۳۹۹ شنبه ۲۷ دي
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1399/10/24 فراهم کردن زمینه های بهره برداری از منابع، بهترین راه حل برای رفع مشکلات
فراهم کردن زمینه های بهره برداری از منابع، بهترین راه حل برای رفع مشکلات

استاندار خراسان جنوبی گفت: بهترین راه حل برای رفع مشکلات موجود، این است که زمینه های بهره برداری از منابعی که در اختیار داریم را فراهم کنیم.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ ملانوری با بیان این مطلب در جلسه دیدار فرماندار، ائمه جمعه، شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهرهای تابعه شهرستان فردوس خاطرنشان کرد: با استفاده از این پتانسیل ها می توانیم انتظار توسعه را داشته باشیم.
وی به وجود برخی مشکلات در حوزه شهرداری های استان اشاره کرد و گفت: ما باید با استفاده از ظرفیت های در اختیار، به تقویت پایه های شهرداری ها، شوراهای اسلامی، و حتی ادارات و نهادها همت کنیم .
به گفته وی؛ تقویت پایه ها ، پایداری درآمد ها را به همراه دارد و در نتیجه تمکن ایجاد می کند.
استاندار ادامه داد: شهرداری می تواند با سرمایه گذاری بر روی یک یا چند زمینه مختلف، درآمد خوبی برای خود رقم زنند، چه ایرادی دارد شهرداری، معدن بنتونیت یا کارخانه داشته باشد و از قِبَل آن، نیازهای خود را تأمین نماید.
ملانوری با تأکید بر این که قانون، دست شهرداری ها را در زمینه سرمایه گذاری باز گذاشته، متذکر شد: این که از این فرصت ها استفاده درستی نکنیم، خسران است.
وی به منابع انسانی غنی شهرستان فردوس اشاره کرد و گفت: نیروهای انسانی به جهت ایده پردازی، انگیزه دادن و خلاقیت، جزو منابع توسعه هستند که باید قدر دانسته شوند.
به گفته وی؛ از این ظرفیت باید به نحو شایسته ای در راستای توسعه شهرستان بهره برداری شود.
استاندار تأکید کرد: ما حق نداریم زمان مدیریتی در اختیارمان را هدر بدهیم، چرا که این زمان، فرصت خدمت به مردم و حق الناس است.
ملانوری اظهار داشت: ما باید با این دید که شهر ما بهترین نقطه دنیاست، کارها را پیش ببریم و وقتی این تفکر بر حوزه کاری ما حاکم باشد، برای رفع نواقص موجود، حداکثر تلاش خود را می کنیم.
وی ادامه داد: اگر قرار است به توسعه برسیم باید دیدمان را بازتر کنیم، مردم را فعال تر نموده و فرهنگ مطالبه گری واقعی و عقلایی را در آنها تقویت کنیم.
استاندار در ادامه به موارد مطرح شده در جلسه اشاره کرد و با بیان این که برخی از این موارد در سفر شهرستان فردوس نیز عنوان گشت، گفت: به جهت رفع این مسایل و رفع مشکلات شهرستان، تلاش می کنیم.
وی در پایان به استفاده از سرمایه های مردمی در رفع مشکلات اشاره کرد و تصریح نمود: سیاست های اقتصاد مقاومتی به اصول مردم محوری، دانش بنیان بودن، درون زا بودن و برون نگر بودن اقتصاد اشاره دارد که اگر این سیاست ها محقق گردد، نتایج خوبی برای استان به همراه خواهد داشت.
شایان ذکر است: در ابتدای جلسه، مهمانان حاضر، ضمن تشکر از سفر پرخیر استاندار به شهرستان فردوس، به تشریح مسایل موجود در شهرهای فردوس، اسلامیه و باغستان پرداختند . حلاج مقدم فرماندار شهرستان فردوس نیز از اقدامات و پیگیری هایی گفت که با هدف تحقق مصوبات سفر استاندار، طی یک هفته گذشته صورت گرفته است.
تعداد بازدید: 49
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal