۱۴۰۰ جمعه ۱۵ مرداد
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1400/04/27 اقدامات سرمایه گذاران بخش خصوصی، مصداق عمل صالح
اقدامات سرمایه گذاران بخش خصوصی، مصداق عمل صالح
استاندار خراسان جنوبی گفت: اقدامات سرمایه گذاران بخش خصوصی، مصداق اعمال صالح و کارهای خیر خواهانه است.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ حمید ملانوری با بیان این مطلب در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری بخش خصوصی، ضمن تحقق اشتغال، رونق اقتصادی ، توسعه و تحول، رفاه عمومی را به همراه داشته، کاهش آسیب های اجتماعی را در حوزه اجتماعی و فرهنگی به دنبال دارد.
وی به فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در باب اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: تأکید مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و نامگذاری سال های گذشته بر اساس فعالیت های اقتصادی و نیز توجه به موضوع پیوست فرهنگی، نشان از درایت معظم له دارد.
به گفته وی؛ پیام این نام گذاری ها آن است که باید فرهنگ کار ، تلاش، سرمایه گذاری و اشتغال را در جامعه ایجاد نماییم .
استاندار با اشاره به کارکرد ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، تصریح نمود: این ستاد در سطح ملی و استانی راه اندازی شده که با رفع موانع احتمالی از مسیر تولید، شرایط را برای سرمایه گذاری تسهیل نماید.
ملانوری ادامه داد: در این کارگروه به دنبال منافع بخش خصوصی و تولید هستیم و از آن جایی که همه به ارزش و جایگاه سرمایه گذاران اشراف داریم، این نگاه در همه دستگاه های استان، جاری و ساری است.
وی در خصوص تأمین آب مورد نیاز شرکت کاشی و سرامیک فرزاد نیز گفت: 2.5 لیتر بر ثانیه آب در اختیار سرمایه‌گذار طرح قرار گرفته و تأمین 2 لیتر بر ثانیه دیگر نیز در شورای حفاظت از منابع آب طی هفته جاری مصوب می‌شود که تا 15 مرداد در اختیار سرمایه‌گذار قرار خواهد گرفت.
به گفته وی؛ درخواست سرمایه‌گذار طرح کاشی فرزاد مبنی بر خرید 10 لیتر بر ثانیه آب از چاه‌های کشاورزی منطقه نیز توسط شرکت آب منطقه ای پیگیری و مجوز مربوطه تا 15 مرداد صادر می شود و در اختیار سرمایه‌گذار قرار خواهد گرفت.
استاندار در خصوص معافیت مالیاتی شرکت کاشی و سرامیک فرزاد نیز گفت: با هماهنگی مسئولان وزارت صمت و سازمان امور مالیاتی و با حضور مدیران دستگاه های متولی در استان، جلسه‌ای در تهران برگزار شود تا راهکارهای لازم و کارشناسی، ارائه شده و در راستای حمایت از سرمایه‌گذار تصویب و اجرایی شوند.
ملانوری اظهار داشت: متأسفانه واحدهای تولیدی و صنعتی استان، علیرغم حجم بالای سرمایه ‌گذاری، بازاریاب و مدیر فروش خوب ندارند، در حالی که باید واحدهای تولیدی در زمینه فروش محصولات تولیدی خود تلاش کنند.
گفتنی است؛ بر اساس یکی از مصوبات این جلسه مقرر گردید، دستگاه های دولتی مصارف مورد نیاز خود به ویژه ماسک را از واحدهای تولیدی استان خریداری نمایند.
شایان ذکر است؛ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با هدف بررسی مشکلات شرکت کاشی و سرامیک فرزاد و ارائه راهکارهای لازم برای رفع موانع تولید در برخی واحدهای تولیدی استان برگزار شد.
تعداد بازدید: 128
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal