۱۴۰۰ جمعه ۱۲ آذر
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1400/09/04 احساس مسئولیت ساربان، مؤثر در کاهش آمار تصادفات خودرو با شتر
احساس مسئولیت ساربان، مؤثر در کاهش آمار تصادفات خودرو با شتر
استاندار خراسان جنوبی گفت: چنانچه ساربان در قبال شتر هایی که دارد، احساس مسئولیت کند، آمار تصادفات در این زمینه کاهش خواهد یافت.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ حمید ملانوری با بیان این مطلب در ستاد راهبری تصادفات استان خاطرنشان کرد: در تصادف خودرو با شتر، صاحب حیوان برای این که گرفتار پرونده نشود، از ارزش ریالی آن که در حدود 30 میلیون تومان است، می گذرد، لذا به نفع خود ساربان است که نسبت به نگهداری شترهای خود اقدام نماید.
وی با اشاره به این که در تصمیمات مدیریتی باید احقاق حق هر دو نفر را درنظر داشته باشیم، ادامه داد: اگر این قضیه درست مدیریت شود، جاده ،تصادفات و حوادث نیز مدیریت می شوند.
استاندار به ارائه راهکارهای لازم در این زمینه پرداخت و اظهار داشت: لازم است جلسه ای با محوریت سازمان جهاد کشاورزی یا اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای و با حضور نیروی انتظامی ،اداره کل امور عشایری و... تشکیل شود.
ملانوری به شناسایی مراتع اشاره کرد و تصریح نمود: با حضور مشترک کارشناسان ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و منابع طبیعی و آبخیزداری، باید هر قسمت از جاده که به یک مرتع مربوط می شود، مشخص شده و به طور دقیق در پروانه درج گردد تا مسئولیت آن به ساربان ها واگذار گردد.
وی با تأکید بر این که این طرح در حفظ عوامل بازدارنده و نگهدارنده نیز نقش بسزایی دارد، گفت: لازم است آموزش های مرتبط نیز در این خصوص به ساربان ها ارائه شود و در صورت موفقیت در طبس، این طرح در نهبندان نیز اجرایی گردد.
به گفته وی؛ شترها نباید رها شوند و ساربان ها باید مکلف شوند که حصاری برای این حیوانات در نظر بگیرند، لذا این موضوع باید نظارت شود .
استاندار در ادامه از تصادفات خودروهای حمل سوخت گفت و تصریح نمود: در صورت وقوع حادثه برای خودروهای حامل فرآورده های نفتی، چنانچه شرکت انجمن های صنفی که وظیفه دفاع از حقوق صنفی جامعه هدف را به عهده دارد، باید در این زمینه پاسخگو باشد .
ملانوری افزود: در صورت بروز حادثه برای خودروهای حامل فرآورده های نفتی، درصورت نبود انجمن های صنفی، شرکت نفت اساساً مسئولیت دارد و باید در این زمینه اقدام نماید.
وی اظهار داشت: به استناد آیین نامه موجود، باید این موضوع از معاونت هماهنگی امور عمرانی وزارت کشور استعلام گردد زیرا در صورت بروز حادثه، شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی می گوید فقط در قبال خودروهای حامل سوختی مسئولیت دارد که قرارداد حقوقی با آنها دارند و این بر خلاف آیین نامه موجود می باشد.
به گفته وی؛ تا زمان تعیین تکلیف این موضوع باید در صورت وقوع حادثه شرکت نفت با سرعت و دقت در صحنه حادثه حضور یابد.
شایان ذکر است؛ دومین جلسه ستاد راهبری وضعیت تصادفات استان به ریاست استاندار خراسان جنوبی با محوریت ارائه گزارش آخرین وضعیت سوانح درون و برون شهری و اقدامات درخصوص مدیریت صحنه تصادفات و ورود احشام به محورهای برون شهری برگزار شد.
تعداد بازدید: 97
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal