۱۴۰۰ يکشنبه ۲۶ دي
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1400/10/25 پیام استاندار خراسان جنوبی به مناسبت "هفته گرامیداشت شوراهای آموزش و پرورش"
پیام استاندار خراسان جنوبی به مناسبت "هفته گرامیداشت شوراهای آموزش و پرورش"
پیام استاندار خراسان جنوبی به مناسبت "هفته گرامیداشت شوراهای آموزش و پرورش"

به نام ربِّ لطیف
"آموزش و پرورش، سنگ بنای آینده‌ کشور است". حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی)
آموزش و پرورش به عنوان اصلی‌ترین نهاد اجتماعی، کانون مهم تعلیمِ دانایی،‌ توانایی و خلاقیت است که می تواند با تربیت افراد آگاه و توانمند و نیز پرورش نیروهای ماهر و مستعد، در توسعه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی جامعه نقشی بسزا ایفا نماید.
بی شک توسعه، آن هم از نوع پایدار، همه جانبه،متوازن، فراگیر و معطوف به عدالت محوری، فرآیندی تحول گراست که به وجود انسان‌های آگاه، متعهد و متخصص نیاز دارد تا بتواند به خوبی پاسخگوی نیازهای ضروری امروز و فردای جامعه باشد و بدون تردید این نیروی انسانی خلاق، جز در محیط مدرسه تربیت و پرورش نمی یابد، لذا اهتمام در تقویت آموزش و پرورش، وظیفه ای سنگین و به عهده کل افراد جامعه است.
مشارکت اجتماعی برای تحکیم بنیان های آموزش و پرورش با شکل گیری شوراهای آموزش و پرورش که مورد تأکید مقام معظم رهبری(حفظه الله) نیز می باشند، نمودی عینی پیدا کرده تا با بکارگیری توان مردم و دستگاه های اجرایی در پیشبرد اهداف متعالی نظام تعلیم و تربیت همت گمارد.
نظر به اهمیت این موضوع و نقش شوراهای آموزش و پرورش در تعالی نظام تعلیم و تربیت، شورای آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی با تأکید بر استمرار و نظم بخشی بر روند تشکیل جلسات خود و استفاده از ظرفیت دستگاه های اجرایی، سرمایه گذاران بخش خصوصی و خیرین، توانسته در رفع مسایل و مشکلات این حوزه گام های مؤثری بردارد.
نصب و راه اندازی سیستم های سرمایشی و گرمایشی استاندارد در صددرصد کلاس ها، حذف کامل مدارس کانکسی، پیشتازی در احداث مدارس خیرساز، تأمین تبلت و گوشی هوشمند برای رفع نیاز دانش آموزان کم بضاعت در مناطق محروم و مرزی، استفاده از ظرفیت روحانیون در محیط مدرسه به عنوان استان پیشرو در تحقق "طرح تربیتی امین" با بهره گیری از ظرفیت مسئولیت اجتماعی بخش خصوصی ، اجرای طرح پژوهشی بررسی آسیب های پساکرونایی با شناسایی فرصت ها و تهدیدهای این بیماری، اجرای طرح آشتی با آموزش(آبا) و کمک به برگرداندن دانش آموزان بازمانده از تحصیل به چرخه آموزش و ... تنها بخش هایی از نتایج و پیامدهای جلسات شورای آموزش و پرورش استان می باشد که در فضای همدلی و تعامل مدیران حوزه های مختلف، به طور مستمر و بی وقفه تاکنون ادامه یافته است.
اینجانب ضمن گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش و تبریک این ایام به تمامی هموطنان به ویژه هم استانی های فرهنگ دوست خراسان جنوبی، از تشریک مساعی دستگاه های اجرایی، خیرین، سرمایه گذاران بخش خصوصی و انجمن های اولیا و مربیان مدارس در رفع نیازهای آموزشی استان تشکر نموده، همراهی و همیاری این بزرگواران را در ادامه راه خطیر تقویت بنیان های نظام تعلیم و تربیت در خراسان جنوبی مسئلت دارم.
بدون تردید ثمرات این مساعدت ها، ایجاد محیطی امن و راحت برای تحصیل فرزندان این بوم و بر و تربیت نسلی مترقی خواهد بود.ان شاء الله

جواد قناعت
استاندار خراسان جنوبی
تعداد بازدید: 41
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal