۱۴۰۱ يکشنبه ۵ تير
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1401/04/01 ضرورت توسعه سرمایه گذاری های هلدینگ خوارزمی در استان
ضرورت توسعه سرمایه گذاری های هلدینگ خوارزمی در استان
استاندار خراسان جنوبی بر ضرورت توسعه سرمایه گذاری های هلدینگ خوارزمی در استان تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ دکتر قناعت با تأکید بر این مطلب در دیدار مدیرعامل هلدینگ خوارزمی در تهران، خاطرنشان کرد: هلدینگ خوارزمی، ظرفیت لازم برای توسعه سرمایه گذاری در استان را دارد.
وی با اشاره به فعالیت های شرکت توسعه معادن صدر جهان به عنوان یکی از شرکت های وابسته به هلدینگ خوارزمی در استان، تصریح نمود: فعالیت این شرکت که منجر به بهره برداری مطلوب از یک معدن طلای استان شده، قابل تقدیر است.
به گفته وی؛ انتظار ما این است که با توجه به ظرفیت های موجود، سرمایه گذاری ها در راستای توسعه معدن شادان افزایش یابد.
استاندار به ظرفیت های معدنی استان اشاره کرد و اظهار داشت: موضوع توسعه صنایع فرآوری در راستای جلوگیری از خام فروشی به طور ویژه در دستور کار استان قرار دارد.
قناعت ادامه داد: در همین راستا پیشنهاد ما به هلدینگ خوارزمی، سرمایه گذاری در زمینه توسعه صنایع معدنی و فرآوری محصولات استان و همچنین ایجاد زیرساخت های مرتبط با صنایع می باشد.
وی از ظرفیت های منحصربفرد استان در حوزه های معدنی، گردشگری و کشاورزی گفت و خاطر نشان کرد: با توجه به تنوع فعالیتی در شرکت های وابسته به هلدینگ خوارزمی، این آمادگی وجود دارد که شرایط را برای ورود به بهره برداری از ظرفیت های مختلف استان آماده کنیم.
تصمیم گیری نهایی در خصوص مصوبات این نشست و پیشنهادات ارائه شده برای توسعه سرمایه گذاری های هلدینگ خوارزمی در خراسان جنوبی به تعیین بازه زمانی برای بررسی های کارشناسی و اعلام نتایج نهایی در جلسات بعدی انجامید.
این دیدار با حضور نخعی نماینده مردم شهرستان های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، شریعتی مدیرکل دفتر هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری و جرجانی مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان انجام شد.
شایان ذکر است؛ هلدینگ خوارزمی که با نشان "وخوارزم" در بین 50 شرکت فعال بازار سرمایه قرار دارد، در حوزه های داروسازی، ساختمان، معادن، صنایع معدنی، نفت و گاز، پتروشیمی، فناوری اطلاعات، بازرا سرمایه و بازرگانی فعال است .
این هلدینگ در رتبه بندی 500 شرکت برتر ایران در سال 98، رتبه 112 را کسب نموده است.
سینا دارو، گروه ساختمانی خوارزمی، برق و انرژی سپهر و ... از شرکت های وابسته به هلدینگ خوارزمی می باشند.
تعداد بازدید: 50
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal