۱۴۰۱ يکشنبه ۱۶ بهمن
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1401/11/05 طرح و برنامه های کشوری، بدون هیچ ابهامی ابلاغ شوند
طرح و برنامه های کشوری، بدون هیچ ابهامی ابلاغ شوند
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی بر ابلاغ طرح و برنامه های کشوری، بدون هیچ گونه ابهامی تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ طالبی با تأکید بر این مطلب در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت زنان و خانواده استان که با حضور مدیرکل پیشگیری از آسیب های اجتماعی بهزیستی کشور برگزار شد، خاطرنشان کرد: ایرادی که در حال حاضر وجود دارد، این است که تکلیف دستگاه ها در این بخشنامه ها مشخص نیست، به همین جهت ضرورت دارد که دستورالعمل ها بدون کوچکترین گره و ابهامی ابلاغ گردند.
وی تصریح کرد: این ابهام، تداخل امور و موازی کاری به همراه دارد و در روند اجرای کار تعلل ایجاد می کند.
معاون استاندار، تعریف متفاوت معتاد متجاهر در دستگاه های مختلف را نتیجه این ابهامات عنوان کرد و گفت: طبق تعریف، معتاد متجاهر فردی است که به صورت علنی و در منظر عموم مواد مخدر استعمال می کند اما این تعریف در حوزه های مختلف با برداشت های متفاوت بکار برده می شود.
طالبی ادامه داد: این برداشت های اشتباه سبب شده هر معتادی به بهزیستی تحویل گردد تا تحت عنوان مرکز ماده 16 درمان شود.
وی با تأکید بر این که تحویل این افراد به بهزیستی، هزینه هایی را بر مجموعه تحمیل می کند، متذکر شد: سرانه های تعیین شده برای درمان افراد معتاد بسیار اندک و ناچیز است و با هزینه‌های درمان، اجاره محل و... همخوانی ندازد.
معاون استاندار با اشاره به آسیب های اجتماعی احصا شده در سطح استان، خاطرنشان کرد: اعتیاد، طلاق، کودک آزاری، همسر آزاری، بالا رفتن سن ازدواج و... از جمله آسیب های اجتماعی در استان خراسان جنوبی است.
طالبی، اعتیاد را ریشه بخشی از آسیب های اجتماعی عنوان کرد و گفت: بخش عمده کشفیات مواد مخدر و ورودی های زندان های ما مربوط به خراسان جنوبی نیست.
وی، قاچاق سوخت را هم از پدیده های نامیمون در استان برشمرد و اظهار داشت: مقابله با قاچاق سوخت، همراهی و تعامل همه حوزه ها را در کلیه استان ها می طلبد.
معاون استاندار با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای مهار پدیده های زباله گردی، تکدی گری، کودکان کار و کودکان خیابانی، خاطرنشان کرد: از حدود 8 ماه پیش برای ساماندهی کودکان کار، سرپناهی تجهیز و تحویل بهزیستی شده اما همچنان شاهد حضور کودکان در معابر هستیم که به واسطه ترحم مردم، به آنها کمک می شود.
طالبی به ورود آموزش و پرورش به ترغیب کودکان بازمانده از تحصیل به حضور در مدرسه و ادامه تحصیل اشاره کرد.
وی متذکر شد: تعامل، هم افزایی و همراهی دستگاه های اجرایی و پرهیز از موازی کاری، مهمترین راهکار در حل و مهار معضلات و آسیب های اجتماعی است.
تعداد بازدید: 58
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal