۱۴۰۲ چهارشنبه ۹ فروردين
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1401/12/25 رونق دیپلماسی‌ برای توسعه مبادلات تجاری در مرزهای شرقی
رونق دیپلماسی‌ برای توسعه مبادلات تجاری در مرزهای شرقی
اتخاذ دیپلماسی و رویکرد جدید سیاسی با همسایگان بر محور تقویت مراودات تجاری در دستور کار دولت سیزدهم است و در این راستا سرپرست وزارت صنعت و تجارت افغانستان در بازدید از مرزهای شرق ایران برای توسعه مبادلات تجاری بین 2 کشور اعلام آمادگی کرد.
به گزارش ایرنا "نورالدین عزیزی" که اوایل هفته جاری از طریق مرز دوغارون وارد ایران شد در ادامه سفرش به خراسان جنوبی آمد و از بازارچه‌های مرزی استان بازدید کرد.
توسعه مناسبات اقتصادی با کشورهای همسایه جزو سیاست‌های اصلی دولت سیزدهم بوده و در این راستا، استان‌های مرزی از جمله خراسان جنوبی به افزایش صادرات و رونق بخشیدن به فعالیت بازارچه های مرزی توجه خاص کرده‌اند.
توسعه دیپلماسی اقتصادی و ایجاد بازار برای محصولات واحدهای تولیدی کشور و ایجاد اشتغال در یک سال گذشته از طریق صادرات از گمرکات و بازارچه های مرزی خراسان جنوبی به صورت مستمر توسط مسئولان متولی به خصوص نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی پیگیری شده به گونه‌ای که از ابتدای سال جاری تا ابتدای دی‌ماه 360 میلیون دلار صادرات کالا از این استان انجام شده که 20 درصد آن محصولات تولیدی استان بوده و مابقی مربوط به دیگر استان‌ها است.
https://irna.ir/xjLYQJ
تعداد بازدید: 51
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal