۱۴۰۲ جمعه ۱۰ آذر
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1402/05/08 بخشی از سرمایه های ملی کشور از طریق قاچاق غارت می شود
بخشی از سرمایه های ملی کشور از طریق قاچاق غارت می شود
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی:
بخشی از سرمایه های ملی کشور از طریق قاچاق غارت می شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: بخشی از سرمایه های ملی کشور از طریق قاچاق غارت می شود.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ سید محمد رضا طالبی با تأکید بر این مطلب در جلسه کمیسیون برنامه ریزی ، هماهنگی، نظارت و بازرسی قاچاق کالا و ارز استان تصریح کرد: بخشی از سرمایه های ملی کشور از طریق قاچاق غارت می شود و از طرفی دیگر کالاهای کم کیفیت هم وارد کشور می گردد که سبب تعطیلی کارخانه ها شده است.
وی افزود: انجام این کار سبب وارد شدن ضربات سنگینی بر اقتصاد کشور می شود لذا همه اعضای این کمیسیون وظیفه دارند با عمل به وظیفه خود در این خصوص اهتمام ویژه ای برای مدیریت پیشگیری از قاچاق کالا داشته باشند.
معاون استاندار خاطرنشان کرد: تصمیمات مدیران دستگاه های اجرایی و اقداماتی که در این زمینه انجام می شود، نباید منشأ نارضایتی های اجتماعی شود.
به گفته وی؛ قبل از انجام هر کاری باید اطلاع رسانی کافی و به موقع به مردم صورت گیرد.
طالبی تأکید کرد: مدیریت تأمین و توزیع فرآورده های سوختی از وظایف شرکت توزیع و پخش فرآورده های سوختی استان است و ارزیابی در این خصوص باید طوری باشد که منجر به تصمیم گیری های دقیق در این خصوص شود.
وی تصریح کرد: مجموعه های فعال در حوزه های کشاورزی و صنایع و معادن که ماشین آلات سنگین دارند باید نسبت به نصب سامانه مورد نظر یا جی پی اس اقدام کنند.
معاون استاندار عنوان داشت: سوخت خانوارهایی که علمک گاز درب منازل شان نصب شده باید در تابستان به حداقل برسد و در شهریور ماه صفر شود تا برای گاز رسانی به منازل خود اقدام کنند.
طالبی اظهار کرد:افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی، برای این منظور می توانند از کمک کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی بهره مند شوند.
وی با تشکر از اقدامات انتطامی خراسان جنوبی برای برخورد با خودروهای شوتی قاچاق سوخت، گفت: پیشگیری و مقابله با خودروهای شوتی باید به موازات هم انجام شوند.
به گفته وی؛ لازم است برای بررسی مغایرت های موجود در سوخت مصرفی ماشین آلات کشاورزی، صنعتی و معدنی استان جلسه ای با محوریت شرکت پخش و توزیع فرآوردهای نفتی، جهاد کشاورزی و صنعت ،معدن و تجارت برگزار شود.

تعداد بازدید: 616
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal